Mirdas

Má nárok na příspěvek k bydlení ?

Zda poctiví človíček chodí poctivě do práce a má jen například deset tisíc čistého měsíčně a holý nájem 4 500,– Kč má nárok na příspěvek na bydlení ?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.
Moc informací o této ženě samoživitelce nevím, jen z doslechu od lidí, kterým zřejmě na ni velice záleží, ale sami nedokáží pomoci.
Je svobodná, bezdětná, pracuje v obchodě a má byt 1+2 ( Kladno ). Byt v osobním vlastnictví.
Neví zda a popřípadě kam se má obrátit.
Má také obavu, aby ji nějaká úřednice neodbyla radou, ať se přestěhuje do menšího.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Mirdas nejspíš má. Pokud napíšeš podrobnosti, tak to i spočítáme přesně kolik.
Podstatné je velikost obce kde bydlí, nájem + el, plyn atd., Jaký je byt, zda nájemní nebo družstevní. Příjmy se počítají za poslední 3 měsíce, stanoví se průměr, pokud to přesáhne 30% v Praze 35% tak nárok je.

Na internetu je plno kalkulaček na tento výpočet, tak pokud nechceš psát podrobnosti, použij jednu z nich.

Doplňuji:
S úřednicí ať se nebaví, žádost se podává písemná, je na to tiskopis, docela složitý, ale úřednice ÚP je povinna ji poradit při vyplnění, většinou to dělají ochotně. Znám hodně lidí, co tento příspěvek bere. Problém u bytu v Os.vl. může nastat při kolonce fond oprav, je lepší mít tam slovo nájem.

Vezme si doklady o příjmech za poslední 3 měsíce, doklady o tom kolik za byt a společné služby platí a hlavně složenky, výpisy z účtu, že to má zaplaceno. podá žádost, a počká si na schválení.

Další odpovědi
ivzez

Uvádíte málo informací, proto Vám odkaz,
kde se dozvíte, jestli má vůbec smysl
se na kontaktní místo ÚP vypravit.

Příspěvek na bydlení:
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssl/­prispevek

anonym

Tady si to nech spočítat – přibližně…
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni#prispbyd

Drap

Příliš málo informací. Nedá se takto určit. Zeptej se na sociálce, rádi ti to spočítají.

marci1

Pokud platí za nájem bytu a jiné úhrady za byt více než 30 %, tak ano.

Pepa25

„Holý nájem“ u bytu 2+1 v OV na Kladně 4,5 tis? U bytu v osobním vlastnictví kolem 50 m2 pokud je sama se musí vlést i s elektřinou do 4 tisíc nebo má tamní SVJ nějaké turecké hospodářství …

lota

Dá se zeptat konkrétně zeptat i tady: http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/socialni-davky/pridavky-na-bydleni/