emamamisu

má nárok majitel bytu požadovat dodržení nájemní smlouvy i přes tříměsíční výpovědní lhůtu?

pokud je smlouva sepsaná na dobu určitou (v tomto případě od září do sprna 2015) a já jakožto nájemník chci smlouvu vypovědět potřebuji majitelův souhlas o závažném důvodu k vystěhování? prý by se měla smlouva dodržet do konce. mám za to, že pokud mu zašlu výpověď a uběhnou tři měsíce mám nárok se vystěhovat bez jakéhokoliv souhlasu.

Nejlepší odpověď
gecco

Tříměsíční výpovědní lhůta je v tomto případě definována NOZ, § 677, odst. 2 – a není závislá na souhlasu nebo nesouhlasu jedné ze smluvních stran.
Výpovědní lhůta vždy začíná od 1. následujícího měsíce po doručení výpovědi ´druhé´ smluvní straně.

Další odpovědi
cukrar

Nepotřebujete souhlas a vlastníkem nemovitosti. Dáte standardní výpvěď.

ivzez

Zkuste napřed dohodu s majitelem.
Pokud se s ním nedohodnete, dejte výpověď.

Výpověď nájmu na dobu určitou – NOZ, §2287:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89#p2287

Pepa25

Gecco uvedl špatné číslo §, správné je v odpovědi ivzez