Avatar uživatele
Pokročilý

má nárok majitel bytu požadovat dodržení nájemní smlouvy i přes tříměsíční výpovědní lhůtu?

pokud je smlouva sepsaná na dobu určitou (v tomto případě od září do sprna 2015) a já jakožto nájemník chci smlouvu vypovědět potřebuji majitelův souhlas o závažném důvodu k vystěhování? prý by se měla smlouva dodržet do konce. mám za to, že pokud mu zašlu výpověď a uběhnou tři měsíce mám nárok se vystěhovat bez jakéhokoliv souhlasu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tříměsíční výpovědní lhůta je v tomto případě definována NOZ, § 677, odst. 2 - a není závislá na souhlasu nebo nesouhlasu jedné ze smluvních stran.
Výpovědní lhůta vždy začíná od 1. následujícího měsíce po doručení výpovědi ´druhé´ smluvní straně.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Nepotřebujete souhlas a vlastníkem nemovitosti. Dáte standardní výpvěď.


Avatar uživatele
Stříbrný

Zkuste napřed dohodu s majitelem.
Pokud se s ním nedohodnete, dejte výpověď.

Výpověď nájmu na dobu určitou – NOZ, §2287:
http://www.zakonyprolidi.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Gecco uvedl špatné číslo §, správné je v odpovědi ivzez

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.