Pokročilý

Má nadměrné užívání soli nějaká zdravotní rizika? Obešel by se člověk bez soli ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nadměrné užívání soli vede k zatížení především ledvin, ale také dalších vnitřních orgánech. Zvyšuje krevní tlak a má tendenci usazovat se v kloubech, kde může napáchat nedozírné škody.
Doplňuji:
Se solí by se mělo zacházet rozumně a s mírou. Platí zde dvojnásob to, co u většiny jídel a pochutin - znát správné množství, aby to pro organizmus bylo dobré a ne zatěžující.

Další odpovědi:

Zlatý

neumím si bez soli představit život asi si ho přesolím :D
používám jí moc a už jsem přestala mít ráda sladký kromě velké čokolády, kterou někdy sním celou najednou to, když mám asi nedostatek toho cukru..
a jestli má nějaká rizika to zjistím až budu nemocná teď to neřeším :D

Zlatý

Bez soli ne, ale nadměrné množství ničí filtrační systém těla ledviny, jádtra. Sůl se vylučuje i v potu při sportu tak se musí "jemně" doplnit,

Zlatý

Argumenty v této otázce se rozcházejí. Je to vesměs snůška polopravd a domněnek, jež nemají reálně průkaznou hodnotu.
Nadměrné užívání čehokoli může samozřejmě mít, a obvykle i má, svá rizika. Jde o otázku míry a dalších souvislostí, které mohou v jednotlivých případech komplikovat dopady na zdraví.
Jeden z přístupů k této problematice viz:
http://zena.centrum.cz/…

Bronzový

Jediné co dělá lidem potíže je vědět v čem sůl je a co znamená ji omezit, nebo přiměřené množství.

Odkaz Dědy Loudy odpovídá na všechny otázky, proč mám dojem z jeho odpovědi, že ho sám nečetl? Smazal tady někdo nějaké polopravdy nebo co?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2412
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.