Má na to zaměstnavatel právo?

Dobrý den, onemocněl nám kolega a zaměstnavatel mi sdělil /neptal se mě na souhlas/, že odteď budu vykonávat práci za dva lidi /bez finanční kompenzace/. Přitom mohl práci rozdělit mezi další kolegy. Cítím se tímto diskriminovaná, poraďte prosím, co dělat. Moje práce samotná už je sama o sobě velmi náročná a obávám se, že to psychicky nemůžu zvládnout. Děkuji za případné rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Práci vykonáváte na základě pokynů zaměstnavatele. V případě, že je na vaší straně jakákoli překážka, abyste mohla práci řádně vykonávat, oznamte to zaměstnavateli, nejlépe písemně. V oznámení uveďte důvody např.: higienické předpisy, bezpečnost práce, popř. další.
Slušně bych zaměstnavatele upozornil na to, že jakmile práci nestihnu, popř. budu nucen vykonávat dvě práce najednou, nebude vzhledem k množství přidělené práce kvalita na té úrovni, jaká se požaduje.
V současné době však riskujete výpověď.
Bohužel, nic jiného neporadím.
Diskriminace to není v žádném případě. Ba dokonce by se to dalo brát jako pocta, jelikož vám důvěřuje víc než kolegům. Nebo si naopak hledá důvod, abyste práci nestihla a on mohl dát výpověď. Prostě těžko soudit.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.