já1893

Má na to učitelka právo ?

Má na to právo učitelka ? Jsem 18-lety student gymnazia a má tridni nasla na mem sesite nalepsi spartafans kde stoji jude slavie. Podle ní je to propaganda fasismu a neonacismu, tudiž si i myslis , že jse fasista a neonacistu, oznamila to rodicum a pry to musi hlasit PČR. Já ale v žadnem pripade nepodporuji a nesouhlasim s podobnými rezimy. Co ted ? Ona je 100% presvedcena , že jsem fasista atd. Díky za reakce :)
Doplňuji:
*nalepku spartanskou

Nejlepší odpověď
zzzzz

Tak já bych ji raději než učitelka oslovovala paní učitelka.

Ano má právo a dokonce i povinnost podat trestní oznámení, pokud se dozví o spáchání trestného činu. Je teď jen na tobě, aby si policii a popřípadě soud přesvědčil, že ta nálepka nepropaguje nacismus. Jestli ho propaguješ nebo ne, to ti tu nikdo neřekne, na to se musí nechat vyhotovit znalecký posudek, který tu nálepku určí za nacistický symbol a poté může rozhodnout jedině soud.

Je ta nálepka oficiálně koupená? Pokud ano a nevyrobil sis ji sám, tak policii nejspíš postačí, když uvedeš, kde si ji koupil. Osobně si myslím, že to pak policie odloží.

Další odpovědi
Drap

Ptáš se na to jestli má učitelka právo myslet si , že jsi neonacista ? Právo na to má. Učitelka si může myslet co chce.

anonym

Společnosti jsou pokrytecké, lidé říkají něco jiného než si myslí. To je samej humanista, ale doma remcá a nadává. Připomíná mi to doby komunistů. Jak odešel z bytu, přecvakl si mozek a říkal to, co určovala strana. Otevřené se mluvilo a nazývalo pravými jmény pouze doma a mezi velmi dobrými kamarády. Pokud dnes něco řekne a neni v souladu s multukulti, tak je hned extremista, fašista, xenofob a kdovi co ještě. Strkaji hlavu do písku a to se vrátí jak bumerang.
-
Osobně bych to přešel a neřešil. Spíš si myslim, že kantorka se boji to nechat být. A to jen díky tomu co jsem napsal výše. Jsem pro Slavii, takže bych si jen jako lektor do tebe rejpnul. Proč se Slavie a Sparta nemají rádi? Jen díky neuznanému gólu, na roku nezáleží.

putující

Kdybys nebyl provokatér tak bys neměl problémy.
PS. Samozřejmě že na to má právo a je to dokonce její povinnost to nahlásit.

klumprt

Určitě má právo hlásit rodičům jakýkoli projev studenta, který ji znepokojuje. Může to nahlásit policii, když si bude myslet, že je to třeba. Myslím ale, že policii to příliš zajímat nebude.

led

Niekedy dochádza k nedorozumeniam, kedy si nositelia rôznych nápisov a značiek, neuvedomia, čo daný symbol, nápis znamená. Napríklad pôvodný starokrétsky symbol hákový kríž, alebo runový symbol súbežných bleskov vzhľadom na ich neskorší význam v nacistickom Nemecku sa stali symbolmi fašizmu a v súčasnosti je ich použitie brané ako propagácia fašizmu. Podobne došlo aj k nedorozumeniu v prejave istého význačného politika ktorý vo svojom príhovore v súvislosti s problémami vo východnej Európe použil výraz „pathetic Slavs " a medzi novinármi vznikla diskusia, čo chcel povedať: úbohí Slovania (pathetic Slavs), alebo úbohí otroci (pathetic Slaves). Nakoniec tento výraz radšej diskrétne vynechali. Takéto nedorozumenie zjavne vzniklo aj vo vašom prípade, pre pani učiteľku mohlo toto spojenie skreslenou angličtinou naznačovať "židovskí otroci“ i keď zjavne podľa vášho popisu išlo o akési slovné spojenie medzi športovými klubmi Sparta a Slávia. Moja otázka je, ako ste reagovali, vysvetlili ste, čo nápis znamená a aký je jeho význam? Na druhej strane, myslím, že žiadne nálepky nevzťahujúce sa k učeniu na školský zošit nepatria.
V prípade podozrenia z propagácie fašizmu triedna učiteľka má povinnosť prípad riešiť a nahlásiť ho riaditeľovi školy a postupovať v zmysle zákona.

DeadlyKiruka

ne nemá na to právo

mosoj

Když nejsi fašista tak jsi propagátor fašismu.

rigormortis

Ona paní učitelka nejen že má právo, ale dokonce má i povinnost ohlašovat trestné činny (v případě neohlášení jde automaticky k soudu).

já1893

Nemohl jsem reagovat vlastně nijak, kantorka mi prohledala vsechny veci a odnesla si je k prohledáni. Stalo se to dnes, mozna budu mit moznost k obhajobě zítra.

anonym

Tvrdě si stěžuj u ředitele, překročila své pravomoce.

zzzzz

jak prohledala? Jako že ti vzala tašku a hrabala se v ní? To si děláš srandu?

já1893

To ne , ale ujistovala se, jestli v ni nemam dalsi sesity.

zzzzz

Prohledat tě nesmí, ani ti nesmí prohledávat věci, ale ty si uvědom, že si už dospělý a za své jednání plně odpovědný. Příště než si něco nalepíš, tak si zjisti co to znamená a rozmysli si zda si to vůbec nalepit chceš.

Právě u těch fotbalových fanoušku je spousta lidí, kteří se hlásí k nacismu ☹ Pokud budeš kamarádit s nimi je dost možné, že se do něčeho zapleteš.-

Pokud tu policii zavolá, tak jim řekni, kde si to dostal a že nevíš co to znamená, že sis to nalepil třeba proto, že se ti líbila barva. Dál doporučuji se nevyjadřovat.

já1893

Díky za dobrou odpoved :)

já1893

Oni se ty nalepky rozdavaji po stadionu, takova sada.

klumprt

A co to znamená „Jude Slavie“? „Žid Slavie“? A co tím jako chtěl básník říct?

já1893

sám prave nevim, muze to poukazovat na slavistickou hvezdu ve znaku klubu ,ktera se poboda zidovske, Nebo na to , že udajne zakladatel byl žid. Ale to jsou pouze mé úvahy.

klumprt

hvězda Slavie je pěticípá, zatímco židovská je šesticípá (spíš jde o dva trojúhelníky položené na sebe). A že by Sparťani byli tak zběhlí v historii, že by znali národnost nebo vyznání zakladatele, to se mi nezdá. Spíš bych řekl, že jde o slabomyslný pokřik neonacistické části sparťanských fanoušků.
Dodávám, že nejsem ani žid, ani slávista a ani fotbal mě nezajímá.

zzzzz

Pokud vím, tak židovské symboly nejsou zakázané, tady jde spíš o názor, ale každopádně má právo to policii oznámit.

já1893

http://zidovske­listy.blog.cz/1310/an­tisemitismus-a-cesky-fotbal konkretne jde o toto

zzzzz

Já nejsem schopna posoudit zda je to protiprávní symbol. Na to má policie nějaké osnovy a pak jim to posuzuje znalec. Dokonce mají speciální oddělení, které se zaměřuje na rasismus atd.

Zákon v podstatě říká, že nesmíš propagovat nenávist vůči jiným náboženským nebo národnostním menšinám. Mají ochranu dokonce i v listině.

ptáč

Hele, doba se změnila, jen lidi jsou stejní. Bylo ni taky někdy 18 a ve škole byly zkoušky a otázka zněla kdo byl Marx a Engels. No já tam napsal z recese že to byly 21 chlupaté opice které k nám přeplavaly přes Středozemní moře. Samozřejmě, v další hodině přerušila učení zástupkyně ředitele, jinak hodná ženská, a radila se s třídním co má dělat. Zavolat švestky? Že mě můžou odvézt do diagnostického ústavu? Tím by ve mě vzbudili ještě netušený odpor k totalitě. Tak se mě zeptali jak jsem to myslel. A já ve své naivitě odpověděl, protože jsem si ty dva fakt popletl, že jsem tím myslel ty dva zvěrozvěsty Cyrila a Metoděje. A bylo fajn. Naproti tomu, kdyby nedejbože šlo v podobném případě o mladou, hezkou ale nešťastnou učitelku z katolické rodiny, která řeší svoje problémy a chce kandidovat do konzervativní strany, jo, dopadlo by to podobně jako cirka před pětadvaceti lety.
A zahoď všechny nálepky. Stejně je to na prd, nábytek to rozleptává, raději se uč a čti. A přidávám lnk http://www.uloz­.to/xCGMLKZ/pou­ceni-proti-osa-jak-vypovidat-jak-vyvaznout-zip ponaučení. Cokoliv řekneš policii, to proti tobě použijí u soudu. Jestli chceš poškádlit uču, oslov ji Soudružko učitelku. Buď se chytne za nos, nebo se urazí.

zzzzz

Je možné, že je paní učitelka na toto téma citlivá.-)

ptáč

Asi to nemá doma