ValkyraR

Má na to nájemce právo?

Kvůli nedoplacení nájmu mi majitel nemovistosti zavřel obchod a to i přesto, že jsem ho důrazně žádala o odklad,protože v něm mám důležité dokumenty,které potřebuji k ukončení činnosti.Tím pádem mi brání v přístupu k mému majetku.Je toto prosím Vás legální a možné? Předjímám, že v obchodě je uzavřena i smlouva o nájmu,kterou si nemohu jakýmkoliv způsobem zkontrolovat, nedostanu se k mojí finanční hotovosti v pokladně a ke svému zboží.také podotýkám, že hodnota zboží a majetku je podstatně vyšší než nedoplacený nájem.jak postupovat? Děkuji!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Asi bych zkusila možnost dostat se ke svému majetku za asistence policie ČR. Bylo by dobré mít k dispozici ten doklad, kde žádáte domácího o odklad s placením nájemného. Pokud je doklad uvnitř, můžeš ho předložit až ti umožní vstoupit. Snad majitel ještě nepodal trestní oznámení, to by bylo o hodně těží.
Zapomněla jsem napsat, že mimo policie by u toho měl samozřejmě být i majitel, případně zámečník, kdyby se majitel dál vzpouzel otevřít.

Další odpovědi
Hlada

Nájemce má především právo na sjednané nájemné. Protože mu k jeho vyplacení nestačila nájemní smlouva, tak použil důraznější donucovací prostředek. K posouzení, zda byl přiměřený, by bylo potřeba znát jeho vyjádření. Možná, že by místo důrazné žádosti pomohla žádost pokorná, uctivá a nabídka odškodnění za neplnění nájemní smlouvy. Práva a povinnosti musejí být v rovnováze.