Avatar uživatele
ValkyraR

Má na to nájemce právo?

Kvůli nedoplacení nájmu mi majitel nemovistosti zavřel obchod a to i přesto, že jsem ho důrazně žádala o odklad,protože v něm mám důležité dokumenty,které potřebuji k ukončení činnosti.Tím pádem mi brání v přístupu k mému majetku.Je toto prosím Vás legální a možné? Předjímám, že v obchodě je uzavřena i smlouva o nájmu,kterou si nemohu jakýmkoliv způsobem zkontrolovat, nedostanu se k mojí finanční hotovosti v pokladně a ke svému zboží.také podotýkám, že hodnota zboží a majetku je podstatně vyšší než nedoplacený nájem.jak postupovat? Děkuji!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, chudst před 4535 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Asi bych zkusila možnost dostat se ke svému majetku za asistence policie ČR. Bylo by dobré mít k dispozici ten doklad, kde žádáte domácího o odklad s placením nájemného. Pokud je doklad uvnitř, můžeš ho předložit až ti umožní vstoupit. Snad majitel ještě nepodal trestní oznámení, to by bylo o hodně těží.
Zapomněla jsem napsat, že mimo policie by u toho měl samozřejmě být i majitel, případně zámečník, kdyby se majitel dál vzpouzel otevřít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nájemce má především právo na sjednané nájemné. Protože mu k jeho vyplacení nestačila nájemní smlouva, tak použil důraznější donucovací prostředek. K posouzení, zda byl přiměřený, by bylo potřeba znát jeho vyjádření. Možná, že by místo důrazné žádosti pomohla žádost pokorná, uctivá a nabídka odškodnění za neplnění nájemní smlouvy. Práva a povinnosti musejí být v rovnováze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek