LuK4S3k CZ

Má na programování vliv to když zaměníte pomlčku za mínus ?

Jakože když třeba v C++ programování děláte program a píšete třeba /zapnout pc 8:00 – %*** nextpage – %local/ zapnout windos (vše jsem jsi vymyslel) může ovlivnit chod programu to když zaměníte pomlčku za mínus ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pomlčka a mínus je to samé.

Další odpovědi
arygnoc

no, drobné rozdiely tu sú:
z klávesnice sa vám podarí vložiť iba znak – s ASCII kódom 45. To je klasické mínus, pomlčka.
Existujú ale aj typograficky odlišné – s ACSII kódom 150 (#–) a — s ASCII kódom 151 (#—), a tam by to už spôsobilo zmätok.
Preto sa bežne v programovaní (v zdrojovom kóde) používa iba znak – s ASCII kódom 45, či už ako znak >pomlčka< či >mínus<.

Jsemtady

Jedna se o stejny znak. Mozna narazis na to, ze je potreba vse spravne definovat..
Kdyz napises treba 10–5, musis jasne nastavit jestli to ma odecist jako cislo, nebo jestli to ma jen zobrazit text „10–5“