huxa

Má možnost si člověk v Česku v nemocnici „zažádat“ o zabití? A co byste udělali v následujících dvou případech vy?

Dejme tomu, že byste celkově ochrnuli, pro mě osobně by tím ztratil život významu, životní cíle by vymizely, lze v takovýchto případech „se nechat utratit“? A nebo dejme tomu, že se vám narodí dítě s nemocí motýlích křídel, jak matka dítěte touto nemocí postihnutého píše na svůj web, je to „nemoc, která přináší nikdy nekončící bolest“. Osobně, jakožto rodič a vlastenec bych raději také zvolil u dítěte s touto nemocí usmrcení, byť by to bylo dítě mé.

Prosím, nemažte alespoň dnes tuto otázku, vážně by toto zajímalo.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, není to u nás možné. Takže i uvedené příklady jsou k ničemu., pokud nechceme nechat věci tak jak jsiu, nebo nechceme porušit zákon.

Další odpovědi
PostApMan

V zásadě nemám nic proti tzv. asistované sebevraždě, nebo eutanázii. Jenže je v tom taky spousta faktů, proč to doposud není všude ve světě legální ,ale jen v několika státech. Např.: Může člověk racionálně rozhodnout jestli má žít nebo umřít? Člověk co se touto otázkou zabývá není v ten daný moment zrovna psychicky vyrovnaný.( Příklad.: Dozvím se že jsem HIV p., první co mě napadne – sebevražda, je to ale v tu chvíli „střízlivé“ myšlení?, nebo jsem otcem dítěte které se narodilo se smrtelnou zdravotní vadou, dožije se maximálně 5 let a bude trpět v bolestech, nechám jej usmrtit. Mám ale já jako jeho otec,popř. jeho matka právo ho obrat o těch 5 let ? Mám jistotu že do těch 5 let nepřijdou s řešením, jak mu život minimálně zpříjemnit,nebo prodloužit? Můžu si být 100%, že vím co dělám?? – Ne) Takže tato otázka je k zamyšlení,ale nemá jednoduchou odpověď, jak bývá zvykem – vše má své pro a taky své proti.

lota

Ne – ne – ne, ve všech případech.