Stříbrný

Má možnost si člověk v Česku v nemocnici "zažádat" o zabití? A co byste udělali v následujících dvou případech vy?

Dejme tomu, že byste celkově ochrnuli, pro mě osobně by tím ztratil život významu, životní cíle by vymizely, lze v takovýchto případech "se nechat utratit"? A nebo dejme tomu, že se vám narodí dítě s nemocí motýlích křídel, jak matka dítěte touto nemocí postihnutého píše na svůj web, je to "nemoc, která přináší nikdy nekončící bolest". Osobně, jakožto rodič a vlastenec bych raději také zvolil u dítěte s touto nemocí usmrcení, byť by to bylo dítě mé.

Prosím, nemažte alespoň dnes tuto otázku, vážně by toto zajímalo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne, není to u nás možné. Takže i uvedené příklady jsou k ničemu., pokud nechceme nechat věci tak jak jsiu, nebo nechceme porušit zákon.

Další odpovědi:

Bronzový

V zásadě nemám nic proti tzv. asistované sebevraždě, nebo eutanázii. Jenže je v tom taky spousta faktů, proč to doposud není všude ve světě legální ,ale jen v několika státech. Např.: Může člověk racionálně rozhodnout jestli má žít nebo umřít? Člověk co se touto otázkou zabývá není v ten daný moment zrovna psychicky vyrovnaný.( Příklad.: Dozvím se že jsem HIV p., první co mě napadne - sebevražda, je to ale v tu chvíli "střízlivé" myšlení?, nebo jsem otcem dítěte které se narodilo se smrtelnou zdravotní vadou, dožije se maximálně 5 let a bude trpět v bolestech, nechám jej usmrtit. Mám ale já jako jeho otec,popř. jeho matka právo ho obrat o těch 5 let ? Mám jistotu že do těch 5 let nepřijdou s řešením, jak mu život minimálně zpříjemnit,nebo prodloužit? Můžu si být 100%, že vím co dělám?? - Ne) Takže tato otázka je k zamyšlení,ale nemá jednoduchou odpověď, jak bývá zvykem - vše má své pro a taky své proti.

Pokročilý

Ne - ne - ne, ve všech případech.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.