pizlicka

Má manžel právo na půl domu v tomto případě?

Pokud manželka žije v jiném městě s někým jiným a po dvou letech žití v jiném městě koupí dům,ale má v kupní smlouvě napsáno,že dům je jejím vylučnym majetkem hrazen vyhradne z jejich prostředků,a manžel je vedlejší učastník,a podepsala to jak manželka,tak manžel,může si manžel v případě rozvodu půlku domu nárokovat?má šanci uspět,když souhlasil s a podepsal,co je v kupni smlouvě?a v pripade exekuce,ktera mu hrozí,jak to exekutoři budou brát?dalsi věc je,ze ta manželka tam nechala udelat upravy za 200tisic,ktere hradil její přítel,s kterym žije.staci prokazat,ze ona prijem nemá,uveri soud,ze to slo skutecne z prostředku pritele,kdyz věci kupovane jsou na její jmeno?její muž odmita podepsat nesporný rozvod,chce,at rozhodne soud-má na mysli majetek.on svůj prije má-duchod 10tisic a ještě pracuje,jenze splácí dluhy.

Odpovědi
Lovecrossed

Chyba je, že ty úpravy jsou na vaše jméno.

Pokud vím, tak veškerý nabytý majetek a závazky v manželství je majetkem obou manželů, tuším, že se to nazývá Společné jmění manželů. (pokud nemají nějakou předmanželskou smlouvu).

Věci co jsou Vaše jsou čistě ty, co jste nabyla před manželstvím, nebo během manželství zdědila, nebo byla obdarována. Popřípadě koupila za peníze, které jste vydělala před manželstvím.

Takže by teoreticky stačilo sepsat s přítelem darovací smlouvu a Váš manžel by na to nemohl sáhnout.

Nicméně to je pouze má domněnka a v těchto věcech bych se já osobně neradil s neznámými lidmi na internetu, ale s právníkem.