bolak

Má liposukce nějakej příznivej dopad na lidskej organismus?

Jako že odstraněním tuku se sníží cholesterol nebo tak něco, funguje to i tímhle způsobem? Přemejšlím že bych na to šel, každá druhá paní z reklamy mě nabádá, abych začal žít zdravě, a todle by bylo bez práce.

Nejlepší odpověď
mirlin

Jak já říkám, co jsem si odjedl a nabral to si zase poctivě shodím.Každý rozumný člověk má znát co,kolik,a kdy dělat s tím ,když tělo neví co s nahromaděným materiálem /jídlem/ má dělat.

Další odpovědi
Damiana

Liposukci nedoporučuji. Reklamy obvykle šíří jen pozitiva, ale dost jsem se toho o lipo napsala, byla jsem přítomna i při provádění různých metod tohoto zásahu a také znám komplikace, které mohou časem nastat – a o nichž lékaři moc (nebo spíš vůbec) nemluví. Ano, když se to povede a pacientka je nadále ukázněná – jde ovšem jen o velmi malé zákroky – takové „vycucnutí špíčku“, ne velké plochy – spokojenost, zlepšení nálady, apod. – to vše může nastat. A tím pádem i zlepšení zdravotního stavu.
Ale… Když se zase začne „papat“ a nezmění se životní styl… V místech, kde byl tuk odstraněn se další už netvoří, nebo jen ve velmi malém množství a tak se logicky začne usazovat jinde. Vznikají docela ohyzdné „kapsy“, tukové boule, postava je nesouměrná, tuk se může začít hromadit i na místech, kde ohrožuje průchodnost cév a žil – zkrátka – není to přirozené a tělo to docela zblázní. Nic moc. Pohyb a nepřežírání se je rozhodně racionálnější variantou.
Takže paní z reklamy má pravdu – začít žít zdravě je fajn, ale to není liposukce.:-)
Žít zdravě přece neznamená podstoupit operaci (i když je hodně metod a některé z nich jsou neinvazivní, tukové buňky se i mrazí a pod. Ale klasická liposukce – to je tedy něco!)
Btw – zvýšený cholesterol v krvi není pouze záležitost tlušťochů, mohou ho mít i štíhlé lidé.

Sůwa

Ta „každá druhá paní“ má nejspíš pravdu. Liposukce ale může mít pozitivní vliv na psychiku a je známo, že většina chorob je psychosomatického původu. Takže velkým obloukem možná ANO 🙂

zjentek

kdysi jsem viděl, jak lékař asiat, krátce žijící v usa a špatně rozumějící anglicky, hrdě provedl liposukci po svém- odstranil pacientce rty. Příznivej dopad na její organismus to ale nemělo .)