ivzez

Má křesťanka – manželka muslima – po zákazu nošení burky v maďarské obci oprávněný důvod ke strachu?

Zatím mne zajímají vaše názory, svůj doplním později.

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/428665-manzelka-muslima-v-madarske-obci-kde-zakazali-burky-strachy-nemuze-spat.html

_________

Doplňuji:

Děkuju všem za názory a Led za odkaz na diskuzi (kupodivu o něco slušnější, než jsem tam zatím viděla).

Slíbila jsem doplnit svůj názor.
Podle mne je to ze strany té obce „prázdné gesto“.

V Maďarsku žádná početná skupina muslimů nežije. V té obci snad skoro
žádní, podle mne tam zákaz nošení burek v současné době nemá smysl.

A reakce té ženy mi přijde přehnaná.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nemá.

Další odpovědi
led

Informácia v článku z odkazu v otázke je zámerne postavená na konfrontácii medzi muslimami (zastupujúcimi súčasnú hromadnú imigráciu) a pohľadom tzv.civilizovanej Europy. Ale je táto realita naozaj taká, ako ju prezentujú médiá?
„Křesťanka a manželka muslima ?“ a prečo nie? Nie je u nás bežné „manželstvo kresťanky a ateistu“? „Křesťanka a manželka muslima ?“ Nie, nevylučuje sa to, poznám viac takýchto manželstiev, žijúcich nielen na území „kresťanskej“ Európy, ale aj v „muslimských zemiach“, či krajinách s iným náboženským vyznaním a civilizačno-ospoločenským chápaním.

Pozrite si diskusiu k danému článku a medzi množstvom nezmyslov nájdete aj zopár naozajstných perál… https://www.no­vinky.cz/disku­se?id=474544&ar­ticleId=/zahra­nicni/evropa/428665-manzelka-muslima-v-madarske-obci-kde-zakazali-burky-strachy-nemuze-spat.html&sec­tionId=742
Jak může někdo souhlasit nebo nesouhlasit s něčím, co nezná? http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-muze-nekdo-souhlasit-nebo-nesouhlasit-s-necim-co-nezna

gecco

Já vím, proč ty Novinky nečtu…
😉
Pokud je ta zpráva pravdivá, určitě zakládá důvod k obavám – ale domnívám se, že vyhlášku půjde úspěšně napadnout u soudu…
A docela by mne zajímalo duševní zdraví tamních radních…
😉
Ještě, aby soudy řešily, co si kdo oblékne…!
_____________­________________
Ivzez – Novinky jsou normální a obyčejný bulvár…
😉
Kdyby si ta baba přečetla, co všechno neřekla…

Kepler

Láska se náboženstvím neřídí. Manželka by ale mohla oprávněně mít strach, protože Maďaři jsou svou mentalitou tak trochu jako poloviční Hunové.

Alesh

No, to rozhodně má, protože takto to začíná. A jak to končí vidíme v mnohých zemích, jak v současném světě, tak i v minulosti.

Arne1

Křesťanka a manželka muslima ? Myslím, že tahle kombinace se vylučuje.

ivzez

Gecco,
také Novinky normálně nečtu, ale titulku, že po zákazu
burek někdo strachy nespí, jsem prostě neodolala…

gecco

😉

Kepler

Arne, to by ses divil, kolik smíšených manželství existuje. Určitě je jich nejmíň milióny. Nemyslím jen křesťanky a muslimy.

ivzez

Annas,
právě jsem Vás chtěla poprosit o opravu.
Moc děkuju. (–: