ValkyraR

Má klíště nějakého přirozeného nepřítele?

Jde mi o to,zda se klíštětem něco přirozeně živí,nemyslím člověka,který ho až po zakousnutí odstraní a zabije.Díky.

Nejlepší odpověď
chudst

Žádný predátor specializovaný na klíšťat neexistuje. Ovšem klíšťata žerou sami jejich hostitelé, když se jich zbavují. Jinak myslím u klíšťat existují nějaké entomopatogenní houby, ale jejich úvahy o jejich použití pro regulaci klíštěcí populace jsou (minimálně zatím) spíše v hypotetické rovině.

Tohle a dalsi rady naleznete nize ve zdroji; nicmene vsechny rikaji totez: nemaji zadneho primeho prirozeneho nepritele.

Zdroj: http://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/je-nejaky-prirozeny-nepritel-klistat-ktery-by-je-vyhnal-ze-zahrady?sel_id­s=1&ids[x9712e8c225f­814a6b65dc659244f7b3b]=1

Další odpovědi
dědapetr

Ne nemá.

www

Mimo různého hmyzu jsou přirozenými nepřáteli ptáci.

hanulka11

přirozené predátory klíště určitě nemá, my se proti nim musíme chránit /očkování, repelenty a další účinné prostředky a nepodceňovat to/

BandiOl

Pavouk je přirozený nepřítel všeho hmyzu..