Avatar uživatele
barnajka

Má klasický kinofilm nějakou dobu „expirace“?

Nemyslím tím, do kdy se musí film „vyfotit“, ale jestli existuje nějaká doba, do kdy je nutný už dofocený film nechat vyvolat.
Našla jsem totiž doma skoro 20 starých nevyvolaných filmů – myslím, že některý z nich tu straší i 10 let :) Je ještě možný poslat je do fotolabu? Půjdou z nich ještě fotky vyvolat?

  • Pokud jo, budou fotky stejně kvalitní?
  • A pokud ne – co se s filmem stalo? Došlo k nějaké chemické reakci, která film znehodnotila? Nebo jak je to? :)

Děkuju za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iwetax, tom004, dědapetr, suaeda před 4659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
casey

Stal se mi stejny pripad. Fotky z toho vysly, ale nebyly tak ostre jako obvykle, mely takovy mlecny zavoj, ale preci jen, je to historie, ani jsem nevedel, co nas fotkach je. Nakonec jsem byl rad i za to co vyslo.
Muzes zkusit udelat 1–2 filmy, aby jsï neprovarila moc penez, nebo nejlepe je nechat vsechny vyvolat a nechat si udelat index (nahled, vsechny fotky na jednom papire) a pak se rozhodnout. Obavam se, ze stejne kvalitni nebudou. zalezi i na skladovani. V lednici jim je nejlepe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom, jak byl film skladován. Nedá se to asi přesně takto určit. I tak po dlouhé době mohou být velice kvalitní fotografie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

černobílé ze vyvolat doma.

u barevných je vhodné u odborníka upozornit, že jsou naexponovány už před léty a on může případně podle marže zistit, zda má vhodné chemikálie na jejich vyvolání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Každý film,má na obalu,vyznačenou dobu použití.Neznamená to,že by po této době nešel použít,ale výrobce,už neručí za kvalitu negativu.A chci být špatným prorokem,ale po 10 letech,budou exponované filmy vhodné,pro ekologickou likvidaci.A pokud z nich nějaké obrázky budou,tak bych s kvalitou nepočítal.K che­mické reakci dochází už v okamžiku expozice,a určitě ten proces pokračuje.Proto výrobci doporučují,ex­ponované filmy,co nejdříve odnést,ke zpracování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Pro arygnoc: Nemyslíš náhodou šarži? Marži si stanoví provozovatel sám, ale jak by z ní zjistil, jestli má potřebné chemikálie, mi nějak rozum nebere.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika