Má každá rasa psa 42 zubů nebo existují výjimky, že některá rasa má zubů míň nebo i víc ?

Nejlepší odpověď
samicek333

Každý pes by měl mít 42 zubů. Pokud jich má méně, jedná se o vadu.

Další odpovědi
Danarny

Jsou plemena, kde je chudozubost normální, např u naháčů a za vadu se to nepovažuje.

Conchus

Ano, má. Viz Wikipedia. Když nemá zvíře všech 42 zubů, tak je to známka nějaké degenerace a už to pak asi není „pravý“ pes.

BENYTA

Existují krátkolebá plemena, kterým se tam prostě všechny nevejdou, většinou schází moláry, jako nám se někdy neprořežou zuby moudrosti.U „mé“ rasy je ve standartu plnochrupost tedy 42 zubů, s vyjímkami, kdy jednomu z rodičů můžou scházet dva zuby.