Fly

Má každá planeta svoje slunce?

?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Samozřejmě, že každá planeta má slunce. Obvykle ale ne sama pro sebe, ale sdílí je společně s ostatními planetami téhož systému.

Další odpovědi
Drap

Nemá

slad08

Ano. Všichni planety mají svojí hvězdu, kolem které obíhají, protože je přitahuje gravitační síla. Okolo hvězdy neobíhají jen asteroidy komety a měsíce.
Zajímavé je, že hvězdy mohou obíhat kolem sebe navzájem. Těm se pak říká dvojhvězda.

fcoop

Dnešní teorie obecně předpokládají existenci exoplanet, které neobíhají okolo žádné hvězdy. Samozřejmě se nutně nabízí otázka, zda takové objekty z terminologického hlediska lze vůbec označit jako planety, ale vzhledem k tomu, že univerzální definice planety neexistuje, není nutné to v tuto chvíli rozebírat.(Net)

Stačí zadat „Planety bez sluncí“, a je tam toho hromada.

Ar

Jen pro přsnost, Slunce mají jen planety v naší soustavě. Merkur, Venuše, Zamě, Mars,Jupiter,Sa­turn,Uran,Nep­tun. Žádné jiné planety Slunce nemají :) Můžou a nemusí mít,ale svojí hvězdu.

gnosis

spravne to tu ma fcoop.

byly objeveny planety pohybujici se volne mezihvezdnym prostorem.

http://exopla­net.eu/

gnosis

spravna odpoved je NEMA! nejdriv si prosim overte sve informace, at nedochazi k mystifikacim.