Džanička

Má hasičský přístroj nějakou životnost??

Když si pořídím do domu hasičáky, mají nějakou lhůtu pro použití?? Aby se nestalo, že by pak třeba nefungovaly.. Nebo hasiči dělají nějaké pravidelné kontroly. Díky

Nejlepší odpověď
dědapetr

životnost nádoby maximálně 20 let
kontrola provozuschopnosti jednou za rok
tlaková zkouška nádoby jednou za pět let
http://www.po-bozp.eu/hasici-pristroje

Další odpovědi
tom004

Každý rok je nutná kontrola požárním technikem,a ten rozhoduje,i o pří­padné nutnosti,vyměnit tlakovou nádobu.Výměnu náplní,i nádob,za­jistí.Kontroly jsou ze zákona povinné.

lukas.zmizik

ano a mas na nem stitek, do kdy ti plati „stk“

venkovan

Hasiči již kontroly nedělají, vše je na vlastníkovi.