jirkec

Má Formule 1 zpátečku?

Doplňuji:
Už jsem si to dohledal a skutečně jí má. Viz bod 9 http://m.f1spor­t.autorevue.cz/cla­nek/technicka-pravidla-f1/?textart=1

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Ovšem, F1 má zpětný chod.
Doplňuji:
Ok tak mi dejte bod. děkuji.

Další odpovědi
Kankys

Formule může vážně couvat, je to v pravidlech i F1 dané v specifikacích vozidel.

martin61

Nemá, na závodech se jede směrem vpřed :) 1. – nepotřebuje ji, protože u všech úkonů u kterých je potřeba couvat, jsou mechanici kteří formuli tlačí. Pokud se stane, že formule vyjede mimo trať, pomohou většinou traťoví komisaři. 2.- je to zbytečná váha a komplikace převodovky :)