Haika

Má exmanželka právo ptát se, s kým a kde bude otec s dcerkou trávit víkend?

Exmanželka přítele dělá problémy a nechce mu půjčit dcerku (se kterou bývá dle rizhodnutí soudu každý druhý víkend) dokud neřekne, s kým a kde budou víkend trávit a kdo se o dcerku kromě něho bude starat. Má na to právo? Ona sama už má svůj život s novým přítelem a po rozvodu dosud nebyly s domluvou vážnější problémy (cca 2 roky).

Nejlepší odpověď
Pájo

Myslím, že je to o tom, jak funguje mezi původními expartnery komunikace. Noví partneři přinášejí vždy jiste komplikace.
Podle mne má exmanželka plné právo na to, aby věděla, kde a s kým její dítko bude, nemá však právo tím podmiňovat „propuštění“ dítěte.
Pokud se hlášení, kde a s kým bude dítě trávit čas, běžnou rutinou a automatikou, koukají z toho velké problémy.
Noví partneři v tom případě zústávají v pozadí a nechávají jednat původní dvojici, která dítě spolu má…
Doplňuji:
*Pokud se hlášení, kde a s kým bude dítě trávit čas, NESTANE běžnou rutinou a automatikou, koukají z toho velké problémy.

Střídavá péče o dítě notně prověřuje charaktery lidí, ale není to nepřekonatelná překážka za předpokladu, že to někdo vědomě a soustavně nebojkotuje, nebere si dítě jako rukojmí a obecně neprudí na potkání.

Další odpovědi
Damiana

Může se zeptat, to jí nikdo nebere, ale až dostane odpověď, neměla by do toho dál strkat nos. Tedy – pokud se otec nechystá s dítětem třeba na výlet do vesmíru:-)
Záleží na tom, jak moc dobře spolu bývalí partneři vycházejí.
Matinka si takhle jen bývalého monitoruje, to je jasné. Ale zase na druhou stranu – je to také její dítě, má o něj strach, tak chce vědět, kde bude. Chápu tě, že ti jde na nervy jak bejvalka „prudí“ a „stará se“, ale tak to holt u chlapů „z druhé ruky“ někdy bývá. Pokud tedy nemáš to štěstí že by on uměl za minulostí udělat tlustou čáru. Nebo tě o tom alespoň nemusí informovat. A máš klid. Uvědom si, že i když ona prská, jsi to ty, se kterou nakonec o tom víkendu bude, tak co.

Drap

Nikomu nelze zrušit právo ptát se kohokoli na cokoli. Pokud však nechce půjčovat dceru, nerespektuje rozhodnutí soudu.