dáma z ČR

Má chůze stejně blahodárně účinky na psychiku jako běh?

Je dokázáno, že běh je perfektní na psychiku, proti depresím a podobně.
Teoreticky by takové účinky měla i chůze. Ale jsou srovnatelné s během nebo menší?

Nejlepší odpověď
marci1

„Lidé, kteří alespoň pravidelně chodí pěšky, mají o dost lepší kondici a cítí se líp oproti těm, kteří nedělají nic.
Chůze je pro člověka nejpřirozenější druh pohybu. Každý z nás ujde tisíce kroků denně a vůbec si to neuvědomuje. Při vyšší intenzitě však dokáže rychlá chůze zázraky.
Nedostatek pohybu totiž může zvyšovat riziko vzniku nemocí, především srdce a cév. Výhoda je v tom, že chůze je vhodná pro lidi každého věku a hodí se i pro ty, kteří nemohou jinak sportovat kvůli problémům s klouby, kostmi nebo vysokým tlakem.“
http://behame­.cz/35/rychla-chuze/
Lepší je rychlá chůze. Každý den chodím do lesa, máme tu běžeckou dráhu. Snažím se chodit rychlou chůzí, vhodný je také „indiánský běh“-střídání běhu a chůze. Výhoda chůze je, že můžeme chodit hodně dlouho, na rozdíl od běhu, který vydržíme jen určitou dobu. 🙂

Další odpovědi
arachis

JJ, je uklidňující, pokud je cílená. Stačí chodit pomaličku, co noha nohu mine, pořádně se narovnat, pomyslně si myslet, že je hlava na špagátku jako loutka a pomalu a zhluboka dýchat, ale ne moc násilně, jen tak nějak pomaleji a myslet na to dýchání. A v duchu si opakovat nějakou pozitivní věc. Např. Jsem zdravá a šťastná a zítra budu ještě zdravější a šťastnější.

led

Ano, veľakrát v práci počas prestávky miesto kávičky a cigaretky je lepšie urobiť si krátku prechádzku. Ak je to možné vonku, veľakrát stači len obísť budovu, človek pri chôdzi môže rozmýšľať, alebo naopak vypnúť myšlienky a relaxovať. Na rozdiel od behu sa pri tom ani nezadýcha.