Herek

Má cenu učit se účetnictví jen tak pro sebe?

Má cenu učit se účetnictví bez toho, aniž bych vlastnil nějaký podnik nebo pracoval jako účetní? Je to v životě jedince k něčemu použitelné? Dá se to nějak v běžném životě použít?

Nejlepší odpověď
gecco

Všechno, co umíš, lze „nějak v běžném životě použít“.
😉
Jen – nechci tě nějak ´zrazovat´, ale účetnictví (chceš-li být ´na úrovni´) se musíš učit ´furt´ – zákony se mění dost rychle…

Další odpovědi
anonym

Jestli máš čas a chuť se naučit něco navíc, tak proč ne? Nikdy nevíš, kdy bys to mohl potřebovat.

da ny

Budeš „rozumět“ výplatnici a můžeš kontrolovat svou výplatu/účetní 🙂
Žádná dovednost se neztratí, jinak viz. gecco;).

Hlada

Účetnictví (dříve podvojné) má význam jen pro profesionální praxi. Pro běžný život tyto znalosti nelze nijak využít. Snad jen to, že je člověk schopný přečíst rozvahu a výsledovku. To se může hodit při investování do podniku. Jinak ne. Naopak, daňová evidence (dříve jednoduché) se může hodit každému i v domácnosti.

Pepa25

Se znalostí účetnictví budeš rozumnět výkazům a můžeš se stát finančním analytikem. A to ne nějakým moulou, který se naučí pár vzorečkům, ale odborníkem, který dokáže vyčíst, jak na tom která firma je …

Pepa25

Gecco: výjimečně nesouhlasím: účetnictví je logická věda a důležité je naučit se principy. Jak se zrovna teď účtují odpisy goodwilu a podobné nuance jsou pro ty, co se tím živí (a chudáky studenty na obchodkách, pokud jejich prosefoři jedou zbytečně do hloubky). Ale principy platí obecně. A základní princip podvojného zápisu je IMHO geniální …

gecco

Pepa25 → souhlasím s tím, že účto je logické a principy se významně nemění. Takže povšechný přehled máš bez ohledu na měněné detaily.
Ale pokud se chceš ´účetnictvím´ živit, musíš sledovat i ty detaily.