Rootfelen

Má cenu řešit to přes policii? (jak dlouho to potrvá a možné výsledky?)

Na aukru jsem koupil mobil, měl být plně funkční. Má poškozený reprák a software blbne. Hned jsem to řešil s prodejcem, první týden komunikoval, přestože jsem mu hned 3. den ohlásil, že chci využít nárok na odstoupení od smlouvy, stále mi cpal návody na opravu (flashování …). Teď to jsou 4 týdny, aukro mu už zablokovalo účet (uznání mého nároku). On nekomunikuje. Aukro mě posílá na policii…

Nejlepší odpověď
annas

I my jsme měli při nákupu problém s nedodáním zboží, které jsme zaplatili. Po stanovené lhůtě jsme tuto skutečnost ohlásili na Aukru i na Policii. Protože podvedených bylo víc, spojili jsme se dohromady, aby šlo o trestný čin. Podvodník byl odsouzený (čekali jsme na soudní jednání asi rok), neměl však na účtě žádné prostředky, podvodem si vydělal kolem 200.000 Kč. Aukro nám po nahlášení PČR a vyplnění všech formulářů škodu nahradilo.

Další odpovědi
standa

Je to vaše JEDINÁ legální možnost, takže podejte oznámení na Polocii ČR. To že ´vyřízení´ bude trvat celou věčnost, tak na to se připravte…