Lucimia

Má cenu pěstovat stromy?

Jablka, hrušky, broskve, třešně, ořechy???
Bio ovoce nad práci, kterou v péči o stromy i zahradu obětujete? Co si myslíte?
Doplňuji:
Myslím právě pro vlastní užití. Nechtěli bychom jej prodávat. Ovoce je dnes drahé a třeba jablka maxi rozměrů mi přijdou bez chuti než ty ze zahrady. Jenže ta práce kolem toho – sbírání, hlavně hrabání tun listí apod. mě zas nebabí. Nevíme jak se rozhodnout, co je lepší. Jestli ten čas obětovat ale mít lepší ovoce vlastní, nebo ne.

Nejlepší odpověď
mosoj

Víte jaký je rozdíl mezi brambory a biobrambory ?

Brambory se postřikuji ve dne a biobrambory v noci.

Další odpovědi
dudu

Domnívám se, že špatně pokládáte otázku. Zkuste se zeptat, proč chci vysazovat a pečovat o stromy? Já keře a stromy sázím už celá léta. Jednak proto, že chlap přece musí mimo jiné zasadit strom, jednak pro radost a potěšení. Je snad větší pohlazení na duši, když koukáte jak vám na zahradě vykvetla třešeň? A je větší radost vidět, když se na ranné třešni pasou děti nebo vnoučata?
Svoji cenu zde pak má fakt, že si na zahradě udržuji koncici a při relaxi zaháním chmury.

annas

Těžko říct. Záleží na čase, který můžete a chcete zahradě věnovat. Je pravda, že ovoce musíte očesat, shrabat listí, stromy stříhat. Když aspoň na jaře stromy nepostříkáte, nezbavíte se různých parazitů. Na ovoci se objeví malé flíčky, plody nevypadají hezky jako z obchodu a uskladněné se kazí. Celou zimu dělám záviny, abych jablka zužitkovala. Když se na stromě objeví plody, je třeba odstranit ty malé, aby strom nebyl přetížený a jablka vyrostla větší.
Pěstujeme broskve – od raných až po pozdní odrůdy. Mají však nepřítele – vosy. Dovedou si poradit s úrodou, potom část plodů shnije, na zbytku si každý rok pochutnají lidští „zlodějíčci“, kteří úrodu přes noc očešou. Láká je krásná barva plodů, i když nejsou ještě zcela zralé.
Jen bych nesázela ořech. Co pak s úrodou? Nevím, ale asi těžko celou úrodu spotřebujete.
Kromě broskví máme od každého ovoce jeden strom – jabloň, hrušeň, třešni, 4 broskvoně, meruňku, švestku. Měli jsme dvě, jednu jsme museli vykácet, postihla ji choroba.
Zvažte všechny okolnosti. I to, že ve stínu stromů je příjemně.

anonym

Stromy pomáhají pěstovat člověka.

Miroslavst

Nevím, já na bio nejedu. A jen pro zajímavost, u nás v penáči mají dost zlevněného zboží právě toho bio. Proč asi? Dle mého se to moc nekupuje.

oskar

Koupene jablko a utržene doma z vlastniho stromu je nebe a dudy.

ReHu

Já taky hlasuji pro pár stromů na zahradě.
Je to pastva pro oči a relax pro duši, čerstvé ovoce je k dospozici kdykoli, nadlábnou se i mravenci,.....
Také na to moc času nemám, ani mě to moc nebaví, tak to na zahradě nepřeháním.

unhot.astra

Myslím, že se v dnešní době více vyplatí chovat divou zvěř, ta teď ve světě bio produktů letí víc, je totiž zaručeně bio.

elektrikář

Mám jen 3 jabloně. Je s tím trochu práce, ale ta nádhera když to kvete a hučí v tom pomalu celý roj včel.Stíní to zahradu a šumí v nich déšť. Jablek je čím dál tím míň praská mi na nich kůra. Ale sázela je moje máma BUDE MI TO HODNĚ BOLET AŽ JE BUDU MUSET dat pryč.Jen pro tu radost to stojí za to.
mám je jak mé děti.Vozím pod ně koňské kobližky.Není to na úrodě poznat. Na podzim budu sázet nové
snad si na nich pochutnají vnuci, nebo aspoň kosové.Po člověku tu má něco zůstat.