Má cenu opravovat 4 roky starý notebook Sony Vaio?

Dnes jsem chtěl podívat, proč je prasklý pant a jestli by to nešlo nějak poladit. Po zpětné montáži displeje a rámečku kolem, se po zapnutí objevily pruhy přes a v rohu černý flek, asi prasklý displej. Má vůbec cenu vše nechat opravit, nebo raději koupit nový (finance neřeším, není problém). Teď to mám nouzově propojené kabelem HDMI do TV, ale musím to pořešit.
Jinak způsob zpracování pantů a vše kolem displeje, je tak neskutečně šmejdsky vyrobené, že se ani nedivím, že to vydrželo tak málo (jednou denně otevřít a zavřít).
Nakonec mi můžete poradit nějaký NB, který aby něco vydržel a nelezl mi na nervy při pomalém provozu. Hry nehraju, jen pro domácí využití a internet.

Odpovědi
Plankton

Zjisti kolik bude stát oprava a jestli bude stát více tak si radši kup nový. Má smysl ho opravit.

cochee

Můžeš to zkusit rozebrat znovu a soustředit se na pečlivé docvaknutí kablíku, který vede ze základní desky do LCD části, oba jeho konce – i když ten konec na displeji bývá připevněn nerozebiratelně, přesto jsem docela nedávno opravoval noťas, který měl chybku zrovna tam, asi nějaký studený spoj – pomačkal jsem to rukou a světe, div se, vady na displeji zmizely (otázkou je, na jak dlouho). To by mohlo eliminovat pruhy, ale s tím flekem v rohu, nevím nevím. S tím poraděním ntb nového – ono s tou mechanickou výdrží je to dneska těžké, vesměs jsou ty noťasy dost fórové. Co se týká ale výkonu, pro popisované využití stačí i low end, jen bude třeba zajistit dostatek RAM. Low endy mívají tak 2–3 GB, při nainstalovaných 32bitových windozech bych se přimlouval za ty 3 GB, u 64bit MINIMÁLNĚ 4, zvlášť, je-li v ntb integrovaná grafika (u low endů tedy vždy), která si z RAMky hodně sebere pro sebe.