Larissa

Má cenu nechat si teď vykoupit SKK?

Dobrý den,
našla jsem směnárnu, která mi ještě vykoupí SKK (našla jsem po domě dohromady asi čtyři stovky).
Nevím, za kolik mi je vymění, ale přesto ze ptám, jestli to má nějakou cenu, nebo si mám ty peníze nechat – ukázat je třeba později dětem nebo tak (z nějakého nostalgického hlediska, či jestli za nějakých sto let budou mít už vyšší cenu).

Předem děkuji za radu. 🙂

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nepředpokládám, že by běžné bankovky z oběhu měly někdy nějakou významnější sběratelskou hodnotu …
Bankovky slovenských korun vyměňuje Národná banka Slovenska bez omezení, přepočítací poměr je pořád 1 EURO =30,1260 SKK.
Pokud máte možnost, tak bych to vyměnil.

Zdroj: http://www.nbs­.sk/sk/nbs-v-eurosysteme/terminy-vymeny-narodnych-mien