MrnousakCZE

Má cenu jít za 10 let ještě na vysokou zaměřenou na jazyky nebo už budou všechy filmy hry atd.překládat počítače?

^^^

  • jakej bych tak moh mít plat s jazykovkou

Odpovědi
Nazdar Bazar

Mít vědomosti, to je teprv pravej kapitál. Vědomosti jsou vědomosti a žádnej počítač je plnohodnotně nenahradí. Určitě má, představ si že by v průběhu deseti let, hromady lidí neuměli cizí jazyky a veškeré překlady by obstarávali počítače.
Krom toho, uvádíš to jenom v tomto kontextu. V každém případě je užitečnější jazyky umět. Těžko si představím že při domluvě s cizincem použiji tablet který mi umožní veškerý překlad, to je k ničemu. Určitě, překladače se dají dobře využít, ovšem to není důvod přestat se učit jazyky. Díky internetu líní lidé budou ještě línější, jelikož jim téměř s veškerou prací pomůže počítač. Jak již jsem zmiňoval v předchozím dotazuhttp://www­.odpovedi.cz/o­tazky/myslite-ze-lide-jsou-dnes-vice-vzdelani Chytří lidé dokáží využívat internet ke svému prospěchu, nevzdělaní jsou díky jemu ještě nevzdělanější.
Doplňuji:
Asi se ptáš jaký plat bys mohl mít kdybys byl lektorem angličtiny, že ano ?
http://prace.kur­zy.cz/urad-prace/volna-mista/lektori-a-ucitele-jazyku-na-ostatnich-skolach-2353-profese/

eLMo

Jazyky budou potřeba vždycky… Budeš pracovat ve firmě, budeš mít jednání a klient je z jiného státu. Potřebuješ cizí jazyk. Pochybuju, že už za 10 let by naprosto vymizel osobní kontakt a všechno nahradily počítače.. :)

mosoj

Vykašli se na školu a jdi hrát hry. Třeba tě někdo za to bode platit.

ivzez

Umět jazyky se vyplatí vždy.
Pochybuji, že by překladače byly za 10 let na takové úrovni,
aby nebylo potřeba lidského citu a korekce.

Plat? Ve státní správě tabulkový podle zastávané funkce,
u soukromého zaměstnavatele takový, jaký si vyjednáš.