Kalpy

Má časté koupání vliv na plodnost muže?

Dobrý den, zamyslel jsem se nad tím, protože se každý večer koupu v teplé vodě místo toho, abych se sprchoval. Myslíte, že to má nějaký vliv na spermie a tedy i na plodnost?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že krátkodobé přehřátí nemá na tuto funkci žádný vliv. Tělo se s tím bez problémů vyrovná. To by potom muselo mít stejné následky saunování, velká vedra v létě a horečka.

Další odpovědi
marci1

„Pokud je teplota koupele vyšší než 40° C a muž v ní stráví alespoň půl hodiny týdně, je riziko neplodnosti opravdu vysoké. U neplodných mužů, kteří se zúčastnili studie, kleslo nejen množství spermií, ale také jejich pohyblivost a funkce. Po půl roce, kdy se muži přestali koupat v horké vaně, se zhruba polovině z nich vrátila normální funkce varlat a množství spermií se plně obnovilo.“ Podrobněji ve zdroji:

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/horka-koupel-brani-poceti-ditete-doo-/deti.aspx?c=A080117­_142001_sexua­lita_bad

Usoman

To by mě též zajímalo, protože se taky koupu ve velice horké vodě. Tělo má normální teplotu 36,6 °C, když zkřížíme nohy, měla by teplota na kůži v tom místě stopnout přes 40 °C. A hodně horká voda má kolem 50–55 °C (tipuji)… takže asi průser. :D