Joseph123

Má borovice vejmutovka plod?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má borovice vejmutovka plod. Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Za plod se považují šišky. Jsou na stopce po 2–3 kusech a cca 8–15 cm velké. Šišky obsahují semena. To sis mohl vyhledat sám!

Zdroj: Wikipedia

Další odpovědi
beer

Jen upřesním odpověď od Bohemica:
„Jehličnaté rostliny jsou většinou jednodomé, jedna rostlina má samčí i samičí rozmnožovací orgány, nejčastěji ve tvaru šištic. Jsou to rostliny nahosemenné, nemají květy. Jejich vajíčka nejsou skryta v květech, ale jsou volně přístupná za šupinami samčích šištic. Pyl je větrem nebo hmyzem přenesen ze samčích šištic na vajíčka samičí rostliny a následně dochází ke splynutí samčí a samičí buňky. Po oplodnění vznikají semena, která nejsou chráněna v plodech, ale jsou volně uložená v šiškách nebo jsou obaleny dužnatým obalem připomínajícím peckovici.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jeh­li%C4%8Dnany

anonym

Kromě beera, doplním jen o funkční link – viz zdroj:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vej­mutovka

Drap

Plod jako takový nemá, nepotřebuje ho. Má šišticovité květenství, po zascnutí vypadávají semena z šišky.

honza19hk

jestli tím myslíš šišky, tak jako většina jehličnanů tak ano.