Kelt

Má bistro něco společného se slovem bystrý?

Při dnešní procházce jsem si všimnul, že je zde Bistro. Tedy místo, kde se člověk může občerstvit, najíst, předpokládám, že s rychlou obsluhou. Bystrý se používá o někom, kdo chápe, komu to rychle myslí, nebo o horském potůčku, který teče rychle, bystře, proto bystřina. Ale je ta moje úvaha správná? Děkuji.

Nejlepší odpověď
UltraFan

Slovo „bistro“ je převzaté z francouzštiny ze slova „bistrot“. 🙂

více dole v odkazu 🙂

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?lang=en&ar­t=6782

Další odpovědi
Rokio

Já si myslím, že ne, protože obě slova mají jiné i.

Radius

A nemohlo by to být z ruštiny?
Tam totiž bystro (azbukou: бyстро) znamená česky: rychle.

Jen mě to napadlo, nejsem odborník ani na ruštinu.