sarkara

Má banka právo měnit castku doplaceni uveru?

Mam celem slozitejsi dotaz. Doplatila jsem uver na zaklade zadosti a emailu slecny na zakaznickem servisu. Napsala: doplatek je: 3600 kc. Castku jsem uhradila. Dalsi mesic prislo: uhradte dalsich 150 kc, ok uhradila jsem. Byl to nejaky nedoplatek za ukonceni uveru. Dalsi mesic dosla uppominka, ze jsem tuto castku neuhradila, napsala jsem reklamaci, poslala asi 5× doklady o doplaceni, doporucene i s dodejkou a trva to uz 6 mesicu a banka na me posila pravniky, vyhrozuje exekuci. Moje doklady o doplaceni, reklamace je nezajimaji. Dale si uctuji za kazdy mesic 50 kc a uver stale bezi i s uroky. Zrejme maji nekde systemovou chybu, banka mi potvrdila, ze penize dostali, me se zadny penize nevratily…zakaz­nicky servis na dotazy neodpovida, tel. linku kdyz volam mi ihned polozi kdyz oznamim kdo jsem a zadny pisemny dopis od nich. Nic. Jde o spolecnost ESSOX. Ja nemuzu pochopit jak si toto muzou dovolit? Splatila jsem vse. Uz ted je nedoplatek, ktery neni opravneni cca 2000 kc. Mam na ne podat trestni oznameni? Toto mi prijde jak vydirani…mam vsechno doklady k dolozeni. Na netu jsem nasla tisice podobnych pripadu…proc se jim toto chovani stale toleruje? Neni zadny kontrolni urad?
Doplňuji:
omlouvam se za chyby…nepisu uz par let cesky :(

Odpovědi
pusinka50

Pokud bydlíš nebo jezdíš do Česka, nejlepší je dojít na firmu osobně buď v Praze nebo v Českých Budějovicích. Jestli nebydlíš v Česku, tak můžeš poslat někomu do Česka plnou moc s ověřeným podpisem, kde zplnomocníš dotyčného k zastoupení v jednání s firmou a vybavíš ho všemi doklady o zaplacení dluhu, které vlastníš. Pokud není možná ani jedna z možností, nezbývá, než podat trestní oznámení pro podvod, nezákonné obohacování a okrádání klienta na firmu.