Rokio

Má asistent pedagoga stejnou úroveň jako pedagog (učitel), nebo má jenom stejná práva?

Postavení člověka se neměří pouze jeho právy, ale také tím, jaké má povinnosti.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Co si představuješ pod pojmem „stejná úroveň“?

Další odpovědi
ivzez

Kvalifikace učitele → vysokoškolské vzdělání,
kvalifikace pedagogického asistenta → středoškolské

Pedagogický asistent pracuje podle pokynů pedagoga,
jenom některé činnosti vykonává samostatně.

Postavení člověka se neměří jeho právy ani jeho povinnostmi.
Postavení člověka se podle mne řídí něčím úplně jiným.

Úroveň lidí ale podle mne nespočívá v jejich vzdělání, právech
ani povinnostech → podle mne závisí na jejich vlastnostech.
[Ale možná na to mám jenom jiný úhel pohledu.]

Slecna 007

O úrovních učitelů a asistentů pedagogů moc nevím (kterých? Všech? Nebo jenom v ústeckém kraji a kolem Břeclavi?), ale ředitel školy mi oznámil, že asistent pedagoga přidělený k mému synovi je podřízený učiteli.
O jeho právech jsme nemluvili. Mluvili jsme o synových potřebách 😁

da ny

Asistenti pedagoga jsou podle vzdělání, náplně práce a zřizovatele/za­městnavatele zařazeni do 6 platových tříd (4. – 9.).
Tomu odpovídá jejich náplň práce, schopmosti, možnosti a odpovědnost.. Pokud se ptáte na pracovní úroveň, ta vyplývá ze slova „asistant“ pedagoga.
http://kupnisi­la.cz/asistent-pedagoga/