Vaneska26

Jak vyřešit problem se zdravotním pojištěním ??

Dobry den, mám problem že si už ne platim 4 roky zdravotní pojisteni v ČR , nevím jak mam začít aby to bylo správně, dekuji za odpovědi
Doplňuji:
Žiji v Německu a tady taky nejsem pojištěna je to na nic nevím co delat, mohla jsem pracovat uz v Drážďanech ,ale nevyšlo to ze jsem nemela žádnou kartičku pojištěni a chtěli pomě videt naky dokument že v ČR si vse platim z dravotkou ze bez toho se tady v Německu nechytim na praci

Nejlepší odpověď
anonym

Zajdi na pobočku pojišťovny, u které jsi přihlášen (příp. VZP), vysvětli tam danou situaci – sdělí ti výši dluhu, který musíš zaplatit a termín, dokdy. Případně si můžeš domluvit splátkový kalendář.

Další odpovědi
Mirdas

Zajděte si přímo na pobočku zdravotní pojišťovny ve vašem okolí.
Vše si tam dohodněte a zda máte nějaké dluhy, většinou se dá domluvit splátkový kalendář. Musíte ovšem ukázat chuť vše dát do pořádku a nic neoddalovat.

ptáč

Podle ověřených informací od VZP splátkový kalendář neposkytují. Stačí projevit vůli pravidelným placením dluhu – třeba 200,– či 1000,– měsíčně. Když oni tedy uvidí pravidelný přísun peněz, nebudou tě vyzývat k okamžitému zaplacení dluhu v desítkách tisíc korun, což by pro tebe bylo zcela jasně likvidační. Jakmile takovou výzvu dostaneš, bude tam určeno datum do kdy to chtějí mít na účtu. Pak to předávají našim drahým exekutorům a z tebe bude bezdomovec. Jiná možnost je. Emigrovat z tohoto státu ven, třeba do Ruska. Tam ještě zachovávají/pod­porují lidskou úroveň, tradiční křesťanské hodnoty a rodiny. Naproti tomu v západních zemích kam se hrneme jsou už hispánci, afričané, pel-mel a turci. Fuj. Kor když to řídí Angela Dorothea Merkel. Prozatím bude výhodnější propočítat si, kolik si vyděláš tam na brigádách a kolik zde někde v továrně za 12000,– čistého. Jestli budou peníze tam, odkládat peníze na splacení. A co Sociální zabezpečení? Tam také vybírají peníze. Když se to sečte, bude to za 4 roky zhruba 100 000,–.