Mazi

Lze zrušit registraci na ÚP?Neobdržela jsem ještě dávku a mám zdravotní potíže…

Nejlepší odpověď
Jambalaya

A proč? To přece nemá žádný smysl.

Další odpovědi
kapka

Evidence na ÚP je dobrovolná a můžete kdykoli požádat o vyřazení z ní. Plynou z toho ale určité nevýhody, např. že si budete muset sama platit zdravotní pojištění.
O peněžitou podporu v nezaměstnanosti se žádá zvlášť. Není to povinné, ale pravděpodobně Vám to na úřadu při registraci automaticky nabídli. Ale pozor, ne vždy vznikne na dávku nárok.
Pokud máte o dávku zažádáno a splňujete podmínky pro její přiznání a přesto Vám v určený termín nepřišla, řeště to na ÚP.
Jinak souvislost mezi evidencí na ÚP a vašimi zdravotními potížemi mi není jasná, takže nevím, co bych na to měla odpovědět.