Lr manager

Lze zrušit darovací smlouvu,při příspěvku na insolvenci mé přítelkyně?

Dobrý den přítelkyně se díky bývalému manželovi dostala do insolvence.Tak jsem se s ní domluvil,že jí rád pomůžu a sepsali jsme spolu darovací smlouvu a každý měsíc posílám insolvenčnímu správci 4000kč.V poslední době si nějak nerozumíme.Chtěl jsem se zeptat,jesli tuto darovací smlouvu mohu zrušit,tím,že zruším trvalý příkaz k úhradě?Děkuji za odpověď Jirka

Nejlepší odpověď
anonym

Výši splátek a formu placení určuje soud při schvalování osobního oddlužení (insolvence). Pokud se Vaše přítelkyně dostala do této situace vzhledem k poměrům v bývalém manželství, jistě se i bývalý manžel nějakým způsobem musí podílet na splácení společných dluhů, které během trvání manželství vznikly.
Nevím, co máte na mysli tou „darovací smlouvou“. Byl jste účastníkem soudu o povolení oddlužení? Byl jste soudem určen jako „ručitel“ jejich splátek?
Pokud jste poskytnul přítelkyni nějakou půjčku (dar) během její insolvence, tak ona vzhledem ke své situaci je povinna vše ohlásit a zahrnout do svého majetku a také spadají tyto příjmy
do insolvence. Tedy: během insolvence se veškeré příjmy i dary, dědictví, výhry atd. zahrnují do insolvence mimo běžné soudem nařízené splátky.
Pokud se již nechcete podílet na splácení jejich dluhů, prostě zrušte trvalý příkaz. Můžete se případně spojit s jejím insolvenčním správcem a celou záležitost s ním projednat.

Další odpovědi
marci1

Otázky a odpovědi ohledně zrušení darovací smlouvy : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zru%C5%A1en%C3%AD%2­0darovac%C3%AD%20­%20smlouvy