mike beneš

Lze zmrazit zazátkovanou zkumavku s vodou?

Nepraskne zkumavka?

Odpovědi
Lamalam

Pokud bude plná a pevně zašpuntovaná, pravděpodobně praskne.

Agneta

Samozřejmě že se dá zmrazit.
Podívej se, jak je ta zkumavka tlustá, a jak málo tam toho ledu je* – tedy by bylo:D
Prasknout by mohla jen kdyby byla tlustá jako žárovka. Zmražení v domácím mražáku, kde máš maximum –30°C je prostě slabé. Zkus zmražovat v profimražáku v nemocnici – tam máš snadno a rychle –70°C:DDD
A to už by snad…ale nevěřím tomu:DDD
*)je-li plná, tak ten led vytlačí tu zátku

lexx

při silném podchlazení praskne i nezázatkovaná

Hanno

Myslím,že když se zkumavka zazátkuje s vodou, která bude ohřátá tak nepraskne a zmrzne dokonce dříve než studená.

cochee

Hovno, Ágnes, hovno. Samé ničím nepodložené kecy. A největší kec je „nemocniční profimražák s mínus sedmdesáti snadno a rychle.“ Kdybys aspoň dávala na střední v chemické laboratoři pozor, tak bys věděla, že žádná „tlustá“ zkumavka neexistuje, pouze iks druhů zkumavek různých objemů a tlouštěk skleněné stěny, vyrobených z různých druhů skla a dokonce i z transparentních plastů. Každá tak může riziku roztržení vlivem zmražení jejího obsahu na bázi vody odolávat s různým úspěchem.

Agneta

…dobře dobře cochee, ale shodneme se na tom, že moje odpověď je správná…a ty jí jen doplňuješ, za což ti děkuji, ale příště tě pokoušu:DDD
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=a5JySIRcPFs

annas

Ad cochee díky. Klikla jsem, nečetla, není možné změnit. 🙂