kačírek

lze změnit trest odnětí svobody na trest domácího vězení ?

Doplňuji:
řízení v zákazu- následná proměna podmínky

Nejlepší odpověď
tom004

Asi ne,ale stejně by nejvíce záleželo na délce,závažnosti činu, a těch kritérií je určitě mnohem více. Rozhodnutí o způsobu výkonu trestu je stejně na soudci.

Další odpovědi
anonym

U nás zatím Sci-fi.Aspoň si to myslím.

dědapetr

Asi ne protože podmínka byla proměněna na trest,což znamená že neměla nápravný výsledek.Tedy trest domácího vězení by nesplňoval účel trestu.

Venka

Pokud je porušena podmínka, tak ne. Domácí vězení se dává při trestu do dvou let ale prvotně.Tak pevné nervy. Hlavně, že jsou přeplněné věznice a zavírá se vesele čím dál tím více za tyto přečiny.