Aqaqa09

Lze získat práci i bez vyučení na střední škole?

Ja se učim na automechanika bavi me to ale nejde mi to vse co udelam je spatne bojim se ze me ze skoly vyrazej nebo v 3.rocniku neudelam zaverecne zkousky..
Lze ziskat praci,bez stredni skoly?,nekdo se treba vyuci a stejne dela neco jineho neni to zbytecne ? Dekuji za rady

Bratr je treba vyuceny reznik a dela v kauflandu ve skladu za 13tisic to je dost dobry ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, lze získat zaměstnání i bez žádného vzdělání. Tyto práce však nebývají nejlépe placeny a nadbytek jich také určitě neni.

Další odpovědi
Agneta

Jelikož je práce málo – a bude ještě míň, tak přebírá „ukončené vzdělání“ sankčně funkci diskriminátoru na pracovním trhu. Může se ti tedy stát, že na práci, kterou bys uměl lépe, bude dosazen ale někdo s nějakým (i jiným) vděláním:DDD

gecco

Zcela bez vzdělání můžeš třeba ručně kopat kanály (na lopatu a krompáč řidičák nepotřebuješ), smažit hranolky v mekáči (na friťák taky nepotřebuješ papíry), vytírat záchody (ani na hadru a koště nemusíš mít výuční list)…
Takovejch zaměstnání je, jéje – akorát za málo peněz to nechce dělat skoro nikdo…
_____________­____________
Tak to je bratr jednak asi mizernej řezník, ale hlavně – 13.000.- – co je na tom dobrýho??? Cca polovina průměrného platu – no, pokud bratr bydlí u rodičů a nemá rodinu, asi z toho vyžije… Ale co dál??
:-OOO

marci1

Samozřejmě, lze. Píšeš ale, že učební obor Tě baví. Začni se více snažit, musíš „nabrat“ jisté sebevědomí. Stát se může cokoliv, ale zaber a určitě vše dopadne dobře. 🙂

anonym

u řemesla záleží na šikovnosti a ne na papíru ze školy. pokud bratr dělá ve skladu v Kauflandu za 13 tis., tak to je bída. jestli je to v centrálním skladu Modletice, tak nevěřím a jestli ano, tak všude v okolních skladech se platí podstatně lépe.

Awe

13 je dost dobry? Tak to hodně štěstí v životě

bolak

To víš že to jde, já už měl 3 různý zaměstnání a ani v jednom po mně nechtěli vidět ani maturitní vysvědčení nebo důkaz že mám aspoň dokončené základní vzdělání. A v jednom z nich nám dokonce dělal šéfa jeden, kterej tu základku ani neměl.

Práci seženeš vždycky, otázka je za jaký prachy a jestli se za ní nebudeš stydět.

Nechápavé

Většina lidí dělá po vyučení stejně něco jiného :)

Šidlo

  1. v ktorom ročníku ste?
  2. rodičia vedia, že vám to nejde?
  3. to vám nejde samotná prax alebo normálne predmety: čeština, matika, jazyky? alebo oboje?
  4. ak iba prax…rodičia vedeli, že ste levý na techniku a dovolili vám ísť za mechanika?
  5. vše je špatne.....nieje náhodou len majster špatný na vás?
  6. ak nemáte zásadné problémy s češtinou, matikou a jazykmi, snažte sa dokončiť učnák, a urobte si maturitu z obchodu a otvorte si autobazár…budete s milovanými autami ale nebudete ich sám opravovať

da ny

„Bratr je treba vyuceny reznik a dela v kauflandu ve skladu za 13tisic to je dost dobry ne?“ ⇒ jak bratr s takovou almužnou „uživí“ rodinu, pořídí bydlení atd. To, aby zůstal raději sám ;)
Jsou i jiné školy a obory. Proč jsi nešel jinam, když víš, že ti práce nejde?
Dodělej školu, pak se můžeš rekvalifiovat. Vybrat řemeslo, které tě bude bavit a které budeš velmi dobře umět. Nebo můžeš dělat v Kauflandu skladníka…
Hodně záleží na tvém přístupu a chuti k práci. ;)