LenkaX

Lze zaslat balík do Anglie na dobírku?

Ahoj,
rád bych jednomu čechovi zaslal na dobírku z ČR do Anglie balík přes Českou poštu (malý, váha do 1kg).
Lze to provést? A jsem správně informován dle stráněk České pošty, že zaslání na dobírku stojí do UK 345Kč?
Lze použít poukázku 116 (chci, aby mi peníze přišly na účet) jako u balíku na dobírku, která se vypnňuje při vnitrostátních zásilkách?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
bolak

Já teda nevím co píšou na stránkách, ale před měsícem jsem řešil to samé a z call centra České pošty mi přišla tato odpověď:

"Dobrý den,
lituji, do Anglie nelze odeslat zásilku s doplňkovou službou dobírka.
Hezký den
Vladislava Fránková

Call centrum

Info@cpost.cz
Tel: +420 840 111 244
Fax: +420 596 112 049

Česká pošta, s. p.
Politických vězňů 909/4
225 99 Praha 1"

Další odpovědi
Banán88

Tak kuciiii, aby jste se nehadali, volal jsem „k nam“ na postu (Nottingham), a bylo mi receno, ze sem (UK) teda fakt ne .. Takze penize prevodem predem, jako na eBay …

dnb

Lze to provest a nejsi spravne informovan. Dle aktualnich cenovych sluzeb stoji balik o vaze 1 kg – 431 kc, bez DPH + priplatek za balik 25 kc. Ano lze na pozadani prevest dobirkovou castku na tvuj ucet. Balik odnes na postu a tam se s nimi domluv.
Doplňuji:
Cenik sluzeb : https://www.ces­kaposta.cz/do­cuments/10180/450­912/Ceník+-+Standardní%20ba­lík+do+zahrani­čí.pdf/cc604fee-3465-4cdf-ab93-a33eeb811f97

Vice zde: https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/zah­ranici/standar­dni-balik-do-zahranici#podani