Lgee

Lze založit vlastní náboženství, co je nutné k tomu zařídit?

Nejlepší odpověď
dubraro

Lze. Sehnat věřící.
Je třeba si uvědomit rozdíl mezi vírou, náboženstvím a církví. Víra je každého osobní věc. Náboženství je shoda více lidí na tom, jak víru projevovat. Církev je organizace, kterou je třeba zaregistrovat.
L.R. Hubbard, spisovatel sci-fi, jednou napsal „Chceš-li být skutečně bohatý, založ si vlastní náboženství“. Založil scientologickou církev…

Další odpovědi
Cenobita

  1. je potřeba definovat víru – definuje zakladatel, guru
  2. najít souvěrce
  3. víru vyznávat

Pak následuje vydání bible a další, jako šíření víry, hromadění majetku a další praktiky …

Nuk nuk

Samozřejmě, že to je možné. Nebyl byste první a pravděpodobně ani poslední. Jediné, co k tomu potřebujete, je nějaká filosofie – dogma – na které budete stavět a určitou dávku kouzla osobnosti, aby Vašim tezím někdo uvěřil.

bububabu

Pravé náboženství je jen jedno, ostatní zavedená jsou už jen sekty které nepodléhají Bohu a tudíž jsou k ničemu, dobré jsou jen pro ty kteří ji vedou protože na tom vydělávají. Takže založit můžeš už jen sektu nikoliv náboženství, ale kdo by o další sektu stál, snad už takový hlupáci neexistují a mimochodem sekty nikdy nedopadnou dobře :)