Veronika1

Lze zalepit tekoucí kotel na tuhá paliva nějakým tmelem? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Existují i tmely na vysoké teploty, lepí se tím bloky motorů a podobně. Na kotel však toto řešení neni vhodné. Nejrozumnější řešení kotel vyměnit, nebo eventuelně v kterém místě to je, tak zavařit.

Další odpovědi
cukrar

Ano lze, ale jen některý. Lepidlo je ale drahé, lepší je zavařit dírku. Stejně musíte vypustit vodu..

cochee

Myslím, že obdobně lze aplikovat i na kotel: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dira-v-bojleru – ovšem jde-li o místo, které je přímo ve styku s plamenem, pak nevím nevím…

kefud

Mám kotel Dakon po dvouletém provozu vpřední části u popel nikových dvířek začal ronit ve sváru. Poněvadž to bylo velmi nepřístupné místo aby to šlo zavařit musel by se kotel odpojit od rozvodů a otočit o 180 st. Použil jsem specielní roztok na chladiče automobilů a přidal logr z kávy, vpravil do zpátečky kotle a nechal procirkulovat proháněčkou. Ronění jsem tímto jednoduchým zákrokem eliminoval a odté doby již několik let topím bez dalších problémů. Pokud ovšem kotel teče jak uvádíte asi nezbude nic jiného, než zavaření místa úniku.