Avatar uživatele
Veronika1

Lze zalepit tekoucí kotel na tuhá paliva nějakým tmelem? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4058 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Existují i tmely na vysoké teploty, lepí se tím bloky motorů a podobně. Na kotel však toto řešení neni vhodné. Nejrozumnější řešení kotel vyměnit, nebo eventuelně v kterém místě to je, tak zavařit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Ano lze, ale jen některý. Lepidlo je ale drahé, lepší je zavařit dírku. Stejně musíte vypustit vodu..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Myslím, že obdobně lze aplikovat i na kotel: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dira-v-bojleru – ovšem jde-li o místo, které je přímo ve styku s plamenem, pak nevím nevím…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kefud

Mám kotel Dakon po dvouletém provozu vpřední části u popel nikových dvířek začal ronit ve sváru. Poněvadž to bylo velmi nepřístupné místo aby to šlo zavařit musel by se kotel odpojit od rozvodů a otočit o 180 st. Použil jsem specielní roztok na chladiče automobilů a přidal logr z kávy, vpravil do zpátečky kotle a nechal procirkulovat proháněčkou. Ronění jsem tímto jednoduchým zákrokem eliminoval a odté doby již několik let topím bez dalších problémů. Pokud ovšem kotel teče jak uvádíte asi nezbude nic jiného, než zavaření místa úniku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek