Michal Kole

Lze zakázat konzumaci alkoholu v okolí supermarketu?

Je taková cedule legální? Na pozemku supermarketu (parkoviště) si myslím, že to legální je, ale když si stoupnu o metr dál na chodník tak tam už to asi legální není. Nevím o tom, že by mělo město protialkoholovou vyhlášku.
Doplňuji:
A jak mám poznat, že chodník už nepatří marketu?

To se mám jít zeptat na katastr, kde se už můžu svobodně opít?

Nejlepší odpověď
anonym

na pozemku marketu se alkohol pít nesmí,každý obchod má právo toto na svém pozemku zakázat,jestli market vlastní jak parkoviště tak i chodník tak tam konzumovat alkohol nemůžete,budete se muset postavit mimo jeho pozemek,pak záleží na každém jedinci zda je nutné pít na veřejnosti,nebo to snad vydrží až domů

Další odpovědi
roxy52

A proč se musíte opíjet u supermarketu ??To už to nevydržíte do míst k tomu určených,nebo domů ? Jestli by jste špíš neměl zvážit cestu do protialkoholky,když už se musíte opíjet i u marketu.

Ella

jeden takový supermarket znám, má parkoviště i chodník