Avatar uživatele
Registrovaný

Lze žádat navrácení daru?

Jak postupovat v případě, kdy matka dárkyně požaduje po dceři navrácení peněžitého daru. Jaké podmínky musí být splněny a na koho se obrátit? Děkuji. Maron

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud obdarovaný hrubě porušuje dobré mravy vůči darujícímu, dle ustanovení § 630 občanského zákoníku lze požadovat dar zpět. Pokud obdarovaný nesouhlasí, je možné se obrátit na soud.


Avatar uživatele
Stříbrný

Myslím si,že nejlepší je dohoda,ale protože nevím co je ještě kolem,může žádost o navrácení daru skončit před soudem.


Avatar uživatele
Registrovaný

penezity dar nejde ziskat spet jedine kdyby obdarovany koupil treba za tyto penize byt nebo nakou nemovitos ale sam ne znekym pak to nema opravdu zadnou cenu.neco jineho je byt obdarovany nemovitosti tam je spoustu klicek jak dar dostat spet

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.