Lze žádat navrácení daru?

Jak postupovat v případě, kdy matka dárkyně požaduje po dceři navrácení peněžitého daru. Jaké podmínky musí být splněny a na koho se obrátit? Děkuji. Maron

Odpovědi
LuciJe

Pokud obdarovaný hrubě porušuje dobré mravy vůči darujícímu, dle ustanovení § 630 občanského zákoníku lze požadovat dar zpět. Pokud obdarovaný nesouhlasí, je možné se obrátit na soud.

Michal

Myslím si,že nejlepší je dohoda,ale protože nevím co je ještě kolem,může žádost o navrácení daru skončit před soudem.

martin1234

penezity dar nejde ziskat spet jedine kdyby obdarovany koupil treba za tyto penize byt nebo nakou nemovitos ale sam ne znekym pak to nema opravdu zadnou cenu.neco jineho je byt obdarovany nemovitosti tam je spoustu klicek jak dar dostat spet