Lze zachránit osolený čaj? (A nezničit vitamíny/…)

Nějakým chemickým procesem, či tak? Nechtělo se mi ztratit všechny ty prima látky a tak jsem to překousl. Není mi úplně nejlépe, avšak ten čaj mi dal tolik práce… :S Tedy když už jsem jej vypil – co mohu udělat pro zlepšení chuti, nálady, …? (Samozřejmě nyní piji jako blázen vodu sladkou.) Cukr jakožto antagonista moc nepomáhá…

Nejlepší odpověď
gecco

Náladu si zlepšíš třeba tím, že si tuhle příhodu sesumíruješ do rozumného ´formátu´ a poté si představíš, jak se budou chlámat kamarádi, kterým ji – patřičně vypointovanou, popovídáš…
😉
Chuť si zlepšíš ne cukrem, ale třeba chlebem se sádlem…
A ´žaludek´ (trávení) tím, že vypiješ dostatek tekutin, abys množství soli naředil a rychleji vyloučil.

Další odpovědi
kapka

Pastevci v Mongolsku piji slany caj furt a nic divneho jim na tom neprijde. Ovsem pridavaji do nej vzdycky kravske mleko. On je to humus i tak, ale co se inspirovat a vypit to mleko dodatecne? :D
A pak to zapit kvasenym kobylim mlekem…ne, to uz by bylo moc narocne… :D :)

redy

Proč si ho jednoduše nevylil? To ti stojí za to, se tady ptát, na takovou krávovinu? ☹

ivzez

Záleží na tom, jak moc jste čaj osolil.
Pokud mírně, stačí jej vychladit v chladničce a po troškách upíjet (chutná
podobně jako minerálka). Pokud jste jej osolil více, uvařte si další čaj,
smíchejte s osoleným, vychlaďte, …

Moje lékařka osolený černý vychlazený čaj
doporučuje např. při žaludečních potížích.

briketka10

BLÉÉ ☹