jaknato

Lze zachránit „namrzlou“ vánoční hvězdu?

V neděli jsem dostala vánoční hvězdu-byla zakoupena ten den ráno a pravděpodobně byla předtím skladována při nižší teplotě, než jí bylo zdrávo. Do večera uvadla a nyní usychají postupně jednotlivé listy. Zná někdo způsob,jak jí zachránit. Děkuji za radu.

Odpovědi
kenyrts

Jeden z důvodů, proč nám brzy uhyne, je i to, že jí koupíme někde venku a nebo nám namrzne, když jí neseme z obchodu domů. V žádném případě jí nekupujte někde u stánku venku. Květina je velmi citlivá na chlad a ten je následně důvodem, proč je považována za krátkodobou rostlinu.
Dlouhodobé pěstování je poněkud obtížné. Vyžaduje stálou pokojovou teplotu od 16 do 20 °C a dostatečně vlhkou půdu. Jednou týdně by se měla přihnojit a zalévat vlažnou vodou.