Lze z interní DVD mechaniky udělat externí? Na notebooku se mi rozbyla mechanika a samotnou externí mechaniku nemám.

Interni mechaniku mam ve starsim PC nevyuzitou, tak bych ji teoreticky mohl vyuzit pokud by existovala nejaka redukce a ja z ni mohl udelat externi mechaniku? IDE na SATA2? A pak neco jako SATA2 na USB? Vice pripadne v diskuzi k otazce. Potreboval bych preinstalovat system a nemam zkusenost z instalovani Windows pokud se prevee na Flashku.

Nejlepší odpověď
Dochy

existují redukce ATA/SATA – USB (cena cca 300–400). Ale bacha, starší BIOSy buď nemusí umět, nebo mohou mít potíže s bootováním z USB. Nevím jak instakačka win, ale snad by instalaci z USB zvládat mohla (nemám vyzkoušeno)

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud dokážeš zapojit CD, DVD na USB a následně nainstalovat systém, není problém jej nainstalovat přímo z flešky, která je zastrčena do USB.
Čistě vzato, pokud pc načítá z disku nebo z mechaniky, nepovažuje za mechaniku tu, která je zapojena do USB, takže ti to stejně nepůjde pokud nenastavíš čtení z USB.

jáára

Získej zkušenosti a mechaniku nebudeš nikdy potřebovat.

https://rufus­.akeo.ie/

McArthur

Redukce sice existuje, viz Dochy, ale cena je v podstatě tak vysoká, že se vyplatí si koupit klasickou externí mechaniku a neřešit případné potíže kolem.

Jinak na webu najdeš utility, kterými převedeš instalační disk Windows na flashdisk. Předem si ale ověř, zda-li Tvůj notebook zvládá bootovat z flashdisku.