Já...

Lze z destil.H2O dělat presso bez újmy na zdraví a chuti? Jde mi o eliminaci vodního kamene. Lze destilku pít bez újmy?

Tak jako většina uživatelů i my bojujeme trochu s vodním kamenem v pressovači. Máme přístup k levné destilované vodě a tak mne napadlo, což takhle použít „vodu zcela bez minerálů“ k přípravě pressa a zastavit tak „zarůstání trubek“ v přístroji…? Pamatuji si ze školy, že voda snad ani není dobrá a opakované klasické pití destil.vody by snad mělo bylo zdraví škodlivé, ale v pressu? Jaký je na to váš názor? Máte s tím někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
mosoj

Protože destilovaná voda je zároveň demineralizovaná, není dobré ji pít ani z ní dělat kávu ( dlouhodobě). Dojde k vylučování minerálů z těla a tkání tělesných orgánů se kterými přijde dest. voda do styku. Tělu pak budou chybět. Ne nadarmo se s nadsázkou říká že destilovaná voda je jedovatá. Není to dobrý nápad. Káva do vody všechny potřebné minerály nedodá.
Když k tomu ještě přičtu dehydratační účinek kávy ? Nezabije vás to, zejména pokud budete pít minerální vody, ale moc vhodné to není.
Také záleží kolik té kávy vypijete.

Další odpovědi
dědapetr

http://filtry­.ic.cz/Zdravot­ni%20rizika%20pi­ti%20demi%20vo­dy.pdf

janek66

Destilovanou vodu nepoužívat!Není vhodná k pití a HLAVNĚ to co se prodává jako destilovaná voda je voda chemicky upravená a ne vyrobena klasickou destilací.A je absolutně nevhodná na jakékoliv požívání.

hanulka11

Je lákavé si pořídit různá udělátka na přípravu kávy.Jejich provoz ale chce svá pravidla.
Destilovaná voda je vhodná k všemožnému použití, jen ne k přípravě nápojů. Do presovače si kupujte odvápňovací a čistící tablety.
Pokud jste si přístroj pořídili nešiďte jeho čištění.Jestliže ,vše dodržíte – tak si na kávě pochutnáte.

Ceskykuchar

Nejen nedoporučím, ale zahráváte si se zdravím. Existuje možnost kvalitních filtrů s by-pasem,kdy výměnná vložka nestojí dramatické peníze a filtr slouží léta. Před filtr bych ještě doporučil namontovat odvapňovač – regeneruje se pouhou solí, tj. náklady nejsou vysoké. Chce to opravdu odborníka ne rádobyodborníky s drahými filtry. Začíná se rozborem, aby Vám prodali co opravdu potřebujete. Pokračuje to spočítáním spotřeby /nejen pro kávovar ale i třeba pro myčku vedle/ a pak teprve je jasné který typ potřebujete. Je to dobrá investice, vyplatí se a filtry vydrží klidně 8 let.

Zdroj: http://www.bri­ta.net/cz/pro­fessional.html