cyklista

Lze vytvořit nový závit stejného průměru na místě strženého?

Dobrý den, lze vytvořit nový závit na šroub na místě strženého, ale aby mě stejný průměr?

Nejlepší odpověď
Hlada

Používají se závitové vložky Helicoil nebo V-coil.

Další odpovědi
Drap

Pokud je opravdu ztržený, nelze, chybí tam materiál, neni do čeho řezat. Je nutné to řešit jiným zpusobem

Cenobita

V případě, že je závit šroubu nebo matice stržený, opravuje se to navařením nového materiálu (ideální je TIG – v ochranné atmosféře, nebo autogenem) a pak se vyřeše nový závit, pevnost po opravě může být nižší, někdy dokonce i vyšší, pro pevnostní spoje je ovšem lepší výměna šroubů nebo matic za nové. Opravu je nutné udělat stejným nebo podobným materiálem – např. železo a ocel opavit železem nebo mosazí, mosaz opravit mosazí.

bleskovic

Ano, alespoň bylo možné koupit vložky které se našroubovali do otvoru po závitu. Ovšem musela tam být určitá síla materiálu. (tloušťka)

Dochy

TomasModry: Po tom co závit vyříznu vím jaké má stoupání, protože jsem ho vyřízl určitým nástrojem. Domnívám se že jediný účel této odpovědi je zapouzdřit reklamu a proto odpověď nahlašuji.

Dochy

Rozumím tomu dobře, že ses rozhodl se mstít nahlašováním mých odpovědí? OK