Avatar uživatele
kefud

Lze vyndat lidské oko na talířek? [nová]

Zdravím, včera se vrátila snacha z návštěvy nemocnice (pravnučky) a tvrdí nám, že ji vyndali oko na talířek. Je to možné nebo si snacha vymýšlí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3997 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ladaadal

Samozřejmě, že si vymýšlí. K oku vede oční nerv a svaly, které s ním pohybují. Chce-li někdo oko vyndat na talířek, musel by tyto věci přeřezat a věř mi, že pak už to nejde vrátit. Takže oko na talířek nás může vyndat jen pár, co máme skleněné nebo akrylátové, se živým okem to opravdu nejde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Tak vyndat oko lze, akorát jí ho museli držet u obličeje, aby se neporušila inervace.

Můj děda si kdysi vyrazil oko a měl ho celé v dlani. A pak si ho sám vrátil a to bez trvalých následků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Nevím,jestli na talířek.Vlastně to ani vědět nechci.

Ale oko vyndat jde. Téměř.

Je to malinko „eklhaft“ :
http://www.you­tube.com/watch?v=tF5Pku2­6wek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Udělat jde spousta věcí, některé ale jenom jednou. Dají se sníst i jedovaté houby (také jenom jednou).
Částečné vyndání oka se při některých zákrocích provádí (zákroky na očním pozadí apod.), ale je nutné dbát, aby nedošlo k poruše očního nervu nebo svalů i samotného oka.
Na talířku si raději představím „volské oko“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

N a talířku oko určitě nebylo.Při operaci např.sítnice se oční víčka srolují na háky,oko proto jakoby vystoupí z jamky,je ale podloženo,nikoli vyjmuto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Pokud je skleněné, tak zcela určitě :) U živého oka to jaksi nejde, je spojeno tkání. Leda by někdo vymyslel třeba bluetooth oko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Můj spolupracovník házel oko v hospodě do piva pro pobavení štamgastů.
Bylo ale skleněné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek