Lze vyhrát soudní spor?

Dobrý den,
nyní se nacházím před otázkou zda jít za právníkem a zaplatit konzultaci a případně jít do soudního sporu. Problém je následující: V lednu jsem si zakoupil pojízdné občerstvení s technickým průkazem kde je napsáno vlastní výroba. Jsem napsán v odhlášce- prodávající mi zařídil novou technickou kontrolu a vše vypadalo dobře. Stánek jsem si pojistil sám na sebe a pracoval jsem na přestavbě interiéru. V červnu jsem jel na evidenční kontrolu a bylo mi sděleno že VIN má být na oji a není, dále že stánek je o 50 cm vyšší a 70 cm delší a jeho rozvor je také delší než je uvedeno v tp - evidenční kontrolou jsem nepršel tudíš si nemohu stánek přihlásit sám na sebe. Ve smlouvě s prodávajícím mám bod : prodávající prohlašuje, že předmět koupě nemá žádné právní vady.
Je to právní vada? Je možné dostat své peníze a případně peníze investované do vybavení zpět od prodávajícího?
děkuji za odpovědi Jakub

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Podle popisu to vapadá na docela reálnou šanci.
Ale stejně jako ostatní bych radil prvé kroky směřovat k advokátovi. Základní konzultace bývá cca okolo 1000 Kč.

Další odpovědi:

Urcite stoji za to dojit za advokatem a obetovat 2 - 5 000 kc za konzultaci. Myslim , ze prodavajici to prodaval i s tim , ze sam vedel jake problemy s autem jsou ... pak je tu ta smlouva ... snad se prokaze , ze od prodavajiciho to byl umysl az mozna podvod . Zajdete si za pravnikem , ten vam rekne , zda ma smysl se soudit , nebo ne. -iv-

Zlatý

Neodpovídající údaje v TP jsou nepochybně právní vadou, pro kterou můžete odstoupit od smouvy. Vzhledem ale k tomu, že jste interier předělal, musel byste ho zase vrátit do původního stavu. Myslím, že tudy rozumná cesta nevede. Lepší by bylo na vadu původního majitele písemně upozornit a požadovat od něj nápravu. Dostat od původního majitele peníze za přestavbu by bylo obtížné, pokud by sám neuznal zhodnocení přívěsu. Těžko říct, jak by se k tomuto požadavku stavěl soud, ale při vší úctě mi to připomíná spor o návod k mikrovlnce, ve kterém výrobce neuvedl, že se v ní nemá sušit kočka. Rozdíl v rozměrech o 50 a 70 cm je přece vidět na první pohled i bez měření.

Bronzový

Já bych do toho šla,najít si dobrého právnik mít vše podložené,je jasné že jste naletěl ale vše měl dobře připravené.

Zdroj: žolík

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.