Avatar uživatele
frenky69

Lze vyhrát soudní spor?

Dobrý den,
nyní se nacházím před otázkou zda jít za právníkem a zaplatit konzultaci a případně jít do soudního sporu. Problém je následující: V lednu jsem si zakoupil pojízdné občerstvení s technickým průkazem kde je napsáno vlastní výroba. Jsem napsán v odhlášce- prodávající mi zařídil novou technickou kontrolu a vše vypadalo dobře. Stánek jsem si pojistil sám na sebe a pracoval jsem na přestavbě interiéru. V červnu jsem jel na evidenční kontrolu a bylo mi sděleno že VIN má být na oji a není, dále že stánek je o 50 cm vyšší a 70 cm delší a jeho rozvor je také delší než je uvedeno v tp – evidenční kontrolou jsem nepršel tudíš si nemohu stánek přihlásit sám na sebe. Ve smlouvě s prodávajícím mám bod : prodávající prohlašuje, že předmět koupě nemá žádné právní vady.
Je to právní vada? Je možné dostat své peníze a případně peníze investované do vybavení zpět od prodávajícího?
děkuji za odpovědi Jakub

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4642 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Podle popisu to vapadá na docela reálnou šanci.
Ale stejně jako ostatní bych radil prvé kroky směřovat k advokátovi. Základní konzultace bývá cca okolo 1000 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Urcite stoji za to dojit za advokatem a obetovat 2 – 5 000 kc za konzultaci. Myslim , ze prodavajici to prodaval i s tim , ze sam vedel jake problemy s autem jsou … pak je tu ta smlouva … snad se prokaze , ze od prodavajiciho to byl umysl az mozna podvod . Zajdete si za pravnikem , ten vam rekne , zda ma smysl se soudit , nebo ne. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Neodpovídající údaje v TP jsou nepochybně právní vadou, pro kterou můžete odstoupit od smouvy. Vzhledem ale k tomu, že jste interier předělal, musel byste ho zase vrátit do původního stavu. Myslím, že tudy rozumná cesta nevede. Lepší by bylo na vadu původního majitele písemně upozornit a požadovat od něj nápravu. Dostat od původního majitele peníze za přestavbu by bylo obtížné, pokud by sám neuznal zhodnocení přívěsu. Těžko říct, jak by se k tomuto požadavku stavěl soud, ale při vší úctě mi to připomíná spor o návod k mikrovlnce, ve kterém výrobce neuvedl, že se v ní nemá sušit kočka. Rozdíl v rozměrech o 50 a 70 cm je přece vidět na první pohled i bez měření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Já bych do toho šla,najít si dobrého právnik mít vše podložené,je jasné že jste naletěl ale vše měl dobře připravené.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek