Lze vybírat dovolenou po hodinách?

Je možné, pokud si to zaměstnanec přeje, vybírat si dovolenou po 2 hodinách a na konci měsíce vypsat dovolenku např 1 den,
(18,19,20,22.5. – á 2 hodiny)??? Je to v rozporu sse zákonem? Účtárna tvrdí, že dovolenou lze max.půlit. děkuji Fido

Nejlepší odpověď
standa

účtárna má pravdu ☹

Zákoník práce nezná výslovnou možnost čerpat dovolenou na menší jednotky než den, ale je určité zvykové ´právo´, že čerpání půldenní dovolené většina zaměstnavatelů umožňuje.

Další odpovědi
tanecnik

Dovolenou řeší § 211 až 223 ZP. Samotné čerpání řádné dovolené upravuje § 217 ZP. Není odvislé od přání zaměstnance.Do­volenou určuje zaměstnavatel v souladu se svými provozními zájmy a s přihlédnutím k oprávněným zájmům zaměstnance tak, aby jedna část dovolené trvala alespoň 2 týdny. Dovolená se čerpá nejméně po jednom dni. půlden dovolené pouze v případě, že nástup (nebo ukončení)pracovního poměru bylo v průběhu roku a zaměstnanec má právo pouze na poměrnou část, která vychází např. 12,5 dne za půl roku (několik dvanáctin). Hodinově čerpat nelze. Dovolená má za cíl zotavit zaměstnance a tento účel splní pouze tehdy, když je čerpána v delších časových intervalech. Tolik stručně.

led

Vy sa dokážete pracovne zotaviť za hodinu? Lebo dovolenka ja voľno na pracovné zotavenie