Lze věřit člověku?

Nejlepší odpověď
Drap

Některému ano, některému ne.

Další odpovědi
annas

Někomu určitě ano. Ovšem důvěra je těžká, někdy se buduje velmi dlouho… Ale zřejmě docházelo k různým zklamáním, ztrátě důvěry, jak svědči různá úsloví či citáty.

Chyba je, když věříš každému, ale chyba je i to, když nevěříš nikomu
(Lucius Annaeus Seneca)

Věř, ale komu věřit, měř!

Důvěřuj, ale prověřuj!

Danislava

Jak kterému. 🙂

marci1

Některým určitě. Ale i tak je dobré si několikrát ověřit, jestli tomu onomu člověku můžeme věřit. Raději být příjemně překvapen, než se dostat do „trapné“ situace, že nám ten inkriminovaný člověk zalže, nebo nás zradí.